Paraolimpiada. Pierwszy medal dla Polski! Kolarze torowi zdobyli brąz

Marcin Polak i pilot Michał Ładosz wywalczyli brązowy medal w na dystansie 4000 metrów podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. To pierwszy medal dla Polski w tej imprezie.

„Biało-Czerwoni” zajęli trzecie miejsce w kwalifikacjach. W wyścigu o brązowy medal na ich drodze stanęli Francuzi – Alexandr Lloveras i jego pilot Corentin Ermenault.

Po 2625 metrów „Trójkolorowi” mieli ponad sekundę przewagi, która nie uległa zmniejszeniu po zakończeniu trzeciego kilometra. Wtedy jednak rozpoczęła się szalona pogoń Marcina Polaka. Z każdym okrążeniem nadrabiał straty, a po ostatnim przejeździe mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Wygrał różnicą 0,275 sekundy.

Zawody wygrali Holendrzy – Tristan Bangma i pilot Patrick Bos. Na drugim miejscu znaleźli się z kolei Brytyjczycy Stephen Bate i pilot Adam Duggleby.