fot. PAP/EPA

Paraolimpiada. Adrian Castro ze srebrnym medalem w szermierce!

Adrian Castro zdobył srebrny medal w indywidualnym turnieju szablistów grupy B w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Polak przegrał w finale z Chińczykiem Yanke Fengiem (11:15). Trzecie miejsce zajął Grek Panagiotis Trainrafyllou.


Adrian Castro to brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. W rozmowie z redakcją Radia Maryja zapowiadał, że do Tokio leci z zamiarem poprawienia wyniku. [czytaj więcej] Wiara w siebie zaowocowała srebrnym medalem.

Polak od początku zmagań prezentował się świetnie. Wygrał pięć z sześciu pojedynków w grupie, a w półfinale wygrał z Grekiem Panagiotisem Trainrafyllou (15:9). Niestety, w finale musiał uznać wyższość Chińczyka Yanke Fenga i zakończył turniej ze srebrnym medalem.

W walce o brązowy Panagiotis Trainrafyllou pokonał Francuza Valeta Maxime’a (15:6).

To drugi medal „Biało-Czerwonych” podczas tegorocznych igrzysk. Wcześniej Marcin Polak i pilot Michał Ładosz zdobyli brązowy medal w kolarstwie torowym. [czytaj więcej] 

Paraolimpiada w Tokio potrwa do 5 września.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl