ME w szermierce. Srebrny medal polskich szpadzistek

Zabrakło niewiele, by polskie szpadzistki cieszyły się ze złota mistrzostw Europy. W finale biało-czerwone w składzie: Ewa Nelip, Renata Knapik-Miazga, Aleksandra Zamachowska i Barbara Rutz uległy Francuzkom 40:41.


Batalię o medale ME Polki rozpoczęły od pokonania Finek 45:34. Później uporały się kolejno z Niemkami 45:36 i Ukrainkami 45:37. W finale poprzeczka powędrowała znacznie wyżej, bo rywalkami naszych pań były Francuzki.

Sporo do udowodnienia miała aktualna wicemistrzyni świata Ewa Nelip. Niepowodzenie w rywalizacji indywidualnej udanie powetowała sobie w zmaganiach drużynowych. To ona trzymała wynik w finałowym pojedynku z reprezentacją Trójkolorowych (24:24).

Później goniła wynik ze stanu 34:36 na 40:40. Losy pojedynku miały rozstrzygnąć się w dodatkowej minucie. Polka musiała atakować, bo to Auriane Mallo, wyeliminowana przez zawodniczkę Żoliborza Warszawa w batalii indywidualnej, wylosowała priorytet, Przy akcji Nelip Francuzka jako pierwsza celnie trafiła, gwarantując w ten sposób złoto Trójkolorowym.

Po raz ostatni polskie szpadzistki stały na podium ME w 2010 roku. Przed rokiem nasz zespół wywalczył brązowy krążek mistrzostw świata i to właśnie tam – bo impreza rozpoczyna się już za miesiąc – będzie szukał rewanżu na Francuzkach.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl