fot. PAP/EPA

Formuła 1. George Russell kierowcą Mercedesa!

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że nowym kierowcą zespołu od 2022 roku będzie George Russell. Brytyjczyk zastąpi Fina Valtteriego Bottasa.


George Russell w ostatnim czasie reprezentował barwy Williamsa, w którym spędził ostatnie trzy lata. Z zespołem prowadzonym przez Josta Capito nie osiągnął jednak większych sukcesów, choć w ostatnim czasie zaskakiwał punktowymi zdobyczami na Węgrzech i w Belgii.

Jego talent nie przeszedł bez echa. Od dłuższego czasu w padoku krążyły plotki o potencjalnym przejściu Brytyjczyka do nowej ekipy. Ta najpierw musiała uporać się z Finem Valtterim Bottasem. Gdy to się udało, Mercedes ogłosił pozyskanie 23-latka.

„Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem absolutnie podekscytowany. To ogromna szansa, którą chcę chwycić obiema rękami” – powiedział George Russell.

Brytyjczyk jest związany z Mercedesem od 2017 roku. Wtedy to dołączył do programu kierowców niemieckiego zespołu. Z miejsca wywalczył zwycięstwo w GP3, a rok później zdobył złoty medal w Formule 2. Później został włączony do Formuły 1.

W obecnym sezonie George Russell z 13 punktami zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji mistrzostw świata kierowców.

Sport.RIRM

drukuj