fot. PAP/EPA

Formuła 1. Oficjalnie Valtteri Bottas od 2022 roku będzie jeździł w Alfie Romeo

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN poinformował, że od przyszłego sezonu Valtteri Bottas będzie startował w ich barwach. Fin od 2017 roku reprezentował barwy Marcedesa, a obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Formuły 1.


Na początku września Kimi Raikkonen, jeden z kierowców reprezentujących zespół Alfa Romeo, poinformował o zakończeniu kariery po sezonie 2021. Przyspieszyło to pracę nad poszukiwaniem nowego zawodnika.

Za kulisami od dłuższego czasu spekulowano na temat obecności Valtteriego Bottasa w ekipie Mercedesa. Stał się on niepotrzebnym członkiem ekipy, który miał zostać zastąpiony przez George Russella. Teraz mechanizm zamiany kierowców powoli ruszył i trzeci w klasyfikacji Fin został oficjalnie ogłoszony jako członek zespołu Alfy Romeo.

Przyjście 32-latka w znacznym stopniu pogarsza szanse Roberta Kubicy na pozostanie kierowcą wyścigowym Alfy Romeo. Frederic Vasseur zapowiadał bowiem, że obok doświadczonego Bottasa chciałby mieć w teamie młodego kierowcę.

Obecnie w ekipie Alfy Romeo drugim kierowcą jest Włoch Antonio Giovinazzi. Jego przyszłość w zespole jest jednak niepewna.

Sport.RIRM

drukuj