fot. twitter.com/WilliamsRacing

Formuła 1. Problemów Williamsa ciąg dalszy

To nie był udany dzień ani dla Williamsa, ani dla Roberta Kubicy. Polak uzyskał najsłabszy czas piątkowych testów w Barcelonie.


Wczorajsza jazda George’a Russella dawała nadzieję na dalszy progres. Brytyjczyk skorzystał na rozwiązaniach zaproponowanych przez Roberta Kubicę i zbliżył się do granicy 1 min 18 sek. Dziś już tak dobrze nie było. Za kierownicą bolidu zasiadł Polak, który testował tempo kwalifikacyjne. Williams nie wypadł najlepiej. Pozostaje od 2 do nawet 3 sekund za konkurencją.

Wynik Roberta Kubicy (1:18.993) – wykręcony zresztą na oponach C5 – był najsłabszy w całej stawce kierowców, którzy dzisiaj pojawili się na torze.

Oczywiście, zrobiliśmy kilka okrążeń, ale dzisiaj stan samochodu był daleki od optymalnego. Mieliśmy pewne problemy, samochód nie był taki, jakiego się spodziewałem, a to miało duży wpływ na dzisiejsze wyniki, które mnie nie satysfakcjonują – mówił Kubica.

Dzisiaj najszybszy był Niemiec Sebastian Vettel (1:16.221). Kierowca Ferrari był tylko nieznacznie szybszy od Lewisa Hamiltona z Mercedesa (1:16.224).

Do startu sezonu jest coraz mniej czasu. Wyścig w Melbourne zaplanowano na 17 marca.

Sport.RIRM

drukuj