US Open. Iga Świątek odpadła w 1/8 finału

Iga Świątek odpadła w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open. Tenisistka z Raszyna po emocjonującym meczu przegrała ze Szwajcarką Belindą Bencic 6:7 (12-14), 3:6.

Polka po raz pierwszy znalazła się w 1/8 finału turnieju rozgrywanego w Nowym Jorku. Na jej drodze stanęła Belinda Bencic. Szwajcarka w ostatnim czasie osiągnęła bardzo wysoką formę, co zaowocowało podczas igrzysk w Tokio. W stolicy Japonii zdobyła bowiem złoty medal w grze pojedynczej oraz srebrny w deblu. Iga Świątek stanęła więc przed ogromnym wyzwaniem.

Pierwszy set był niezwykle emocjonujący i trwał aż 86 minut. Obie zawodniczki wysoko postawiły poprzeczkę, napawając widzów niesamowitymi emocjami. Tenisistka z Raszyna nie zdołała wykorzystać kilku piłek setowych. Szwajcarka początkowo na tym polu również na radziła sobie najlepiej, marnując cztery „meczbole”. Przy piątej okazji nie dała jednak szans swojej rywalce.

W drugiej odsłonie Belinda Bencic widocznie przeważała. Najpierw obroniła „break pointa”, a później przełamała Polkę i wyszła na prowadzenie (3:1). Podopieczna Piotra Sierzputowskiego nie była w stanie odrobić już strat i ostatecznie przegrała 6:3.

Dotychczas najlepszym wynikiem 20-latki w nowojorskim turnieju była trzecia runda. Wynik ten udało się poprawić, dzięki czemu Iga Świątek została drugą (po Agnieszce Radwańskiej) polską tenisistką w historii, która w każdej z czterech imprez wielkoszlemowych dotarła co najmniej do 1/8 finału.