Puchar Davisa. Polacy pokonali Zimbabwe, powalczą o awans do Grupy I

Polscy tenisiści pokonali Zimbabwe 4-1 w pojedynku drugiej rundy Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej Pucharu Davisa. W niedzielnych pojedynkach biało-czerwoni odnieśli komplet trzech zwycięstw.


W sobotnich starciach singlowych Polacy radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Objęli prowadzenie po wygranej Kamila Majchrzaka. Do wyrównania doprowadził Benjamin Lock, który pokonał 7:5, 7:5 Michała Przysiężnego.

Niedziela rozpoczęła się od zwycięstwa biało-czerwonych w deblu. Duet Łukasz Kubot – Marcin Matkowski nie pozostawił rywalom żadnych złudzeń. W premierowym secie nasi panowie szybko przełamali tenisistów z Zimbabwe i dowieźli wygraną 6:3. Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg, co w ostatecznym rozrachunku premiowało Polaków.

Kropkę nad „i” w singlowym starciu z Benjaminem Lockiem postawił Kamil Majchrzak. Choć w premierowej partii dwukrotnie oddał własne podanie, zdołał odrobić straty, by zwyciężyć 6:3. W decydującym secie nie brakowało gry na przewagi. Lock bronił się dzielnie, jednak skapitulował po drugiej piłce meczowej.

Formalnością było już starcie Daniel Michalski – Mark Chigaazira. Ponownie lepszy okazał się Polak, którego zespół wygrał ostatecznie 4-1.

We wrześniu biało-czerwoni zmierzą się z Rumunią. Stawką będzie awans do Grupy I Pucharu Davisa, która jest bezpośrednim zapleczem dla Grupy Światowej.

* * *

Polska – Zimbabwe 4-1

Kamil Majchrzak – Takanyi Garanganga 6:2, 6:2
Michał Przysiężny – Benjamin Lock 5:7, 5:7
Łukasz Kubot / Marcin Matkowski – Benjamin Lock / Takanyi Garanganga 6:3, 6:3
Kamil Majchrzak – Benjamin Lock 6:3, 6:2
Daniel Michalski – Mark Chigaazira 6:3, 6:4

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl