fot. PAP/EPA

Australian Open. Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału!

Agnieszka Radwańska nie miała problemów z awansem do półfinału wielkoszlemowego Australian Open. Polka nie pozwoliła sobie na powtórkę ze starcia z Anną-Leną Friedsam i dziś pewnie uporała się z rozstawioną z „10” Carlą Suarez Navarro 6:1, 6:3.


Nie był to pierwszy pojedynek obu tenisistek, a dotychczasowy bilans zdecydowanie przemawiał na korzyść krakowianki. Hiszpanka pokonała ją tylko raz – w marcu 2015 roku na twardym korcie w Miami.

Już pierwszy set przyniósł całkowitą dominację Radwańskiej. Polka nie miała problemów z wygrywaniem własnego serwisu i raz za razem przełamywała rywalkę. Głębokie zagrania Isi utrudniały przeciwniczce właściwe poruszanie się po korcie. Przy podaniu Suarez Navarro „4” rakieta świata wywalczyła pierwszą piłkę setową. Wykorzystała drugą, na skutek czego objęła prowadzenie w meczu (6:1).

Tennis Australian Open 2016W kolejnej odsłonie Hiszpanka postawiła już zdecydowanie twardsze warunki. Radwańska dobrze rozpoczęła – od dwóch zwycięskich gemów. Następnie po raz pierwszy pozwoliła się przełamać. Obroniła dwa break pointy zaś skapitulowała przy trzecim (2:1). Obie tenisistki miały problem z wygrywaniem swojego serwisu (3:2). Jako pierwsza ten impas zażegnała Suarez Navarro, która doprowadziła do remisu 3:3. Krakowianka odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. Przy zagrywce rywalki skończyła drugą piłkę na przełamanie, a następnie sama obroniła trzy break pointy.

Triumf Polce przyniosła już pierwsza piłka meczowa (6:3). Spotkanie ćwierćfinałowe okazało się dla niej nadspodziewanie łatwe. Zdecydowanie trudniejsza przeprawa czeka Isię w kolejnej rundzie, gdyż stanie naprzeciwko Amerykanki Sereny Williams.

* * *

Australian Open, kort twardy, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 4) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania, 10) 6:1, 6:3

Sport.RIRM

drukuj