pixabay.com

WTA Melbourne. Katarzyna Kawa w ćwierćfinale debla

Katarzyna Kawa i Hiszpanka Aliona Bolsova awansowały do ćwierćfinału debla w turnieju WTA w Melbourne (Summer Set 2). Na otwarcie pokonały Australijki Alexandrę Osborne i Taylah Preston (6:2, 6:2).

Alexandra Osborne i Taylah Preston znalazły się w obsadzie dzięki przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie. Po zwycięstwie Katarzyna Kawa i Aliona Bolsova czekają teraz na wyłonienie ćwierćfinałowych rywalek.

O awans do „ósemki” w grze podwójnej w tej imprezie powalczy także w środę jeszcze Katarzyna Piter, której partneruje Czeszka Renata Voracova. Z kolei we wtorek mecz otwarcia w tej konkurencji przegrała Alicja Rosolska.

Kawa zgłosiła się także do singla, ale w toczącym się równolegle w Melbourne drugim turnieju WTA na kortach twardych (Summer Set 1) odpadła w eliminacjach. Taki sam los spotkał Magdalenę Fręch.

***

WTA Melbourne (Australia), mecz otwarcia gry podwójnej kkobiet:
Katarzyna Kawa (Polska), Aliona Bolsova (Hiszpania) – Alexandra Osborne, Taylah Preston (Australia) 6:2, 6:2