fot. PAP/Piotr Nowak

Paulo Sousa: W meczu z Anglią nie wystąpią Piotr Zieliński oraz Bartosz Bereszyński

Na Stadionie Narodowym w Warszawie piłkarze reprezentacji Polski zmierzą się dziś z Anglią w kolejnym meczu eliminacji MŚ w Katarze. Pierwszy gwizdek o godz. 20.45. W składzie biało-czerwonych na pewno zabraknie Piotra Zielińskiego oraz Bartosza Bereszyńskiego, o czym poinformował podczas konferencji prasowej selekcjoner Paulo Sousa.


Dwa jesienne mecze biało-czerwonych już za nami – 4:1 z Albanią i 7:1 z San Mario. Oprócz dużej ilości bramek strzelonych, w oczy rzucają się nieustannie tracone gole. Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podkreśla, że wynika to z ofensywnego sposobu gry naszych piłkarzy.

– Strata goli to część meczu. Od początku mojej pracy powtarzałem, że będziemy skupiać się na zdobywaniu bramek. Tak właśnie robimy – strzelamy dużo goli. Żeby wygrać mecz, musimy strzelić ich więcej niż przeciwnik. To nasze zadanie i jesteśmy w stanie to robić – zaznacza Paulo Sousa.   

https://twitter.com/LaczyNasPilka/status/1435182822738759689

Czyste konto może być kluczem do zdobycia punktów w kolejnym meczu z Anglią. W pierwszym spotkaniu przegraliśmy na Wembley 1:2. Bramkę dla biało-czerwonych strzelił wtedy Jakub Moder.

– Mecz z Anglią będzie wyglądał trochę inaczej. Wiemy, jaką drużyną jest Anglia. Jest to wicemistrz Europy, więc wiemy, jaką mają jakość i myślę, że też inaczej podejdziemy do tego spotkania. Przede wszystkim musimy wyjść bardziej zdyscyplinowani w defensywie i to na pewno będzie kluczem, żeby osiągnąć dobry wynik w tym spotkaniu – mówi Jakub Moder.    

Na boisku na pewno nie zobaczymy zmagających się z urazami Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego. Selekcjonera przekonał do siebie Adam Buksa, autor czterech goli w pojedynkach z Albanią i San Marino. To jego powinniśmy oglądać dziś w ataku obok Roberta Lewandowskiego. Spotkanie Polska-Anglia dziś o godz. 20.45.

Sport.RIRM/TV Trwam News

drukuj