fot. PAP/EPA

Formuła 1. Władze cyklu rozważają zmianę systemu punktowania

Władze Formuły 1 rozważają zmianę systemu punktowania. Być może już od przyszłego roku premiowanych będzie nie dziesięć, ale dwanaście czołowych miejsc. Pierwsze oficjalne dyskusje na ten temat mają się odbyć już w czwartek.


W Formule 1 punktami premiowanych jest pierwszych dziesięciu kierowców danego wyścigu. Zwycięzca  otrzymuje 25 punktów, za drugie miejsce należy się 18, a za trzecie 15 „oczek”. Kolejni kierowcy zyskują kolejno: 12, 10, 8, 6, 4, 2 oraz 1 punkt.

Wysoki poziom niezawodności samochodów sprawił jednak, że słabsze zespoły mają spore trudności ze znalezieniem się na punktowanych pozycjach. W związku z tym pojawiła się propozycja, aby powiększyć grono „premiowanych” zawodników do dwunastu. Według nowej propozycji do siódmej lokaty zmian nie będzie, ale pięć kolejnych (do 12. włącznie) to zysk w postaci od pięciu do jednego punktu.

„Nie jestem temu przeciwny. Rozumiem frustrację tych, którzy nie mogą się pochwalić dorobkiem punktowym” – przyznał szef ekipy Ferrari, Frederic Vasseur.

„Teamy bez punktów to nie jest dobra sprawa dla tego sportu” – dodał szef zespołu Haas, Ayao Komatsu.

Sprawą jeszcze w czwartek ma się zająć odpowiadająca za zbiór przepisów F1 Komisja Formuły 1, która składa się z przedstawicieli dziesięciu teamów, właściciela praw do tej serii wyścigowej oraz Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA).

PAP/Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl