Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Śląska we Wrocławiu

Piłkarze Śląska Wrocław po raz pierwszy w obecnym sezonie wywalczyli trzy punkty na własnym stadionie. Podopieczni Mariusza Rumaka pokonali Zagłębie Lubin 2:1. Wynik meczu otworzył Jarosław Kubicki. Na gola zawodnika Miedziowych odpowiedzieli Lasza Dwali i Alvarinho.

Wrocławianie przed dzisiejszym spotkanie nie zdołali wygrać na własnym stadionie w bieżącym sezonie. W siedmiu pojedynkach zdobyli zaledwie cztery punkty. Podopieczni Piotra Stokowca spisywali się natomiast nienagannie na wyjazdach. Miedziowi, jako jedyni w ligowych rozgrywkach, nie zaznali goryczy porażki grając poza domem.

pi³karze Zag³êbiaJuż w 6. minucie wynik otworzył Jarosław Kubicki. Z prawej strony w pole karne dograł Arkadiusz Woźniak, z futbolówką minął się Lubos Kamenar, co z łatwością wykorzystał Kubicki, umieszczając futbolówkę w siatce. Kolejne fragmenty pierwszej części derbów Dolnego Śląska nie porwały kibiców. Będące w komfortowej sytuacji Zagłębie kontrolowało przebieg meczu, a dobra organizacja gry i bezbłędne ustawienie w defensywie ograniczały poczynania ofensywne gospodarzy.

Druga połowa również nie obfitowała w wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. W 69. minucie groźnie z rzutu wolnego przymierzył Filip Starzyński. Kamenar z trudem odbił piłkę przed siebie i ostatecznie obeszło się bez konsekwencji. Zaledwie dwie minuty później do remisu doprowadził Lasza Dwali. Po dośrodkowaniu z lewej flanki futbolówkę na piąty metr zgrał Adam Kokoszka. Tam czekał już dobrze ustawiony Gruzin, który pokonał Martina Polacka. Zawodnik gospodarzy był jednak na pozycji spalonej, czego nie wychwycił arbiter Tomasz Musiał.

pod bramk¹ Zag³êbiaTuż przed upływem regulaminowego czasu gry wynik ustalił rezerwowy Alvarinho. Z prawej strony zacentrował Łukasz Madej. Martin Polacek zaliczył pusty przelot, a futbolówka trafiła na głowę Mariusza Idzika. Ten zgrał w kierunku bramki, a najsprytniejszy w tej sytuacji Alvarinho na wślizgu wbił piłkę do siatki.

Śląsk, dzięki kompletowi punktów, awansował na ósmą pozycję w ligowej tabeli. Zagłębie plasuje się na trzecim miejscu. Miedziowi do lidera i wicelidera tracą sześć oczek.