fot. PAP/Marek Zimny

Ekstraklasa. Kary po spotkaniu Piasta z Górnikiem

Piast z walkowerem, Górnik bez punktów – Komisja Ligi Ekstraklasy podjęła decyzję w sprawie chuligańskich wybryków kibiców obu drużyn.


Spalone barwy wywołały gwałtowną reakcję kibiców Piasta Gliwice. Ich ulubieńcy prowadzili co prawda 1:0, ale takiej prowokacji – w pojedynku derbowym – wybaczyć nie mogli. Przedarli się przez płot oddzielający trybuny od boiska, a widowisko zostało przerwane.

Dziś sprawą zajęła się Komisja Ligi Ekstraklasy. Walkowerem zwyciężył Górnik, ale został pozbawiony trzech punktów. Jak wskazywał przewodniczący Zbigniew Mrowiec, komisja nie chciała wypaczyć wyniku pojedynku. Dostrzegła też, że zachowanie kibiców z Gliwic było odpowiedzią na prowokację, jakiej dopuścili się fani Górnika.

Piast już teraz wyciąga wnioski. Na kibiców biorących udział w incydencie nałożono klubowe zakazy udziału w imprezach masowych. Ponadto, do zakończenia rundy zasadniczej wszystkie osoby, które zasiadały na trybunie P i R, nie będą mogły zakupić biletu na spotkania swoich ulubieńców.

Górnik kwestionuje decyzję Komisji Ligi Ekstraklasy. Władze klubu zapowiadają odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

Sport.RIRM

drukuj