Ekstraklasa. Piast wysoko ograł Stal Mielec; Radomiak z trzecim zwycięstwem z rzędu

W ramach niedzielnych spotkań 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin uległo u siebie Radomiakowi Radom (0:1). Dla podopiecznych Mariusza Lewandowskiego to trzecie zwycięstwo z rzędu w lidze. Z kolei Piast Gliwice wysoko ograł Stal Mielec (4:0). Trzy gole w tym spotkaniu zdobył Kamil Wilczek.

W spotkanie rozgrywane w Lubinie lepiej weszli gospodarze. Już w 3. minucie mogli oni objąć prowadzenie, ale mocne uderzenie Filipa Starzyńskiego spoczęło na poprzeczce. „Miedziowi” przez długi czas prowadzili grę. Po pół godzinie Filip Majchrowicz został sprawdzony przez Arkadiusza Woźniaka. Jeszcze przed przerwą swoich sił spróbował Łukasz Łakomy, ale i on został powstrzymany przez golkipera rywali.

Po zmianie stron do głosu doszli goście. W 76. minucie Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne. Futbolówka przeszła przez całą linię obrony Zagłębia i trafiła do Raphaela Rossiego. Ten głową zapewnił Radomiakowi zwycięstwo. To trzecia z rzędu wygrana odnotowana przez podopiecznych Mariusza Lewandowskiego. Dzięki dobrej passie drużyna znajduje się na 3. miejscu w Ekstraklasie.

***

Stal Mielec bardzo dobrze rozpoczęła sezon, zdobywając 10 punktów w 5 meczach, w których straciła 5 goli. W Gliwicach swój dzień mieli jednak piłkarze miejscowego Piasta. W 23. minucie Kamil Wilczek przyjął futbolówkę w okolicy szesnastego metra i pięknym strzałem otworzył wynik rywalizacji.

Zdecydowanie więcej działo się po zmianie stron. W 50. minucie gospodarze ponownie wykorzystali ospałość defensywy rywali. Grzegorz Tomasiewicz zagrał do Wilczka, a ten pewnie podwyższył na 2:0.

Kilka minut później napastnik skompletował „hat-tricka”. Po zagraniu z prawej strony snajper wyprzedził defensora i pokonał Bartosza Mrozka. W 73. minucie Damian Kądzior znalazł się sam na sam z bramkarzem. Po chwili ustalił wynik meczu na 4:0. Dla „Piastunek” to drugie zwycięstwo z rzędu. Obecnie podopieczni Waldemara Fornalika znajdują się na 14. miejscu z sześcioma punktami na koncie.