Bundesliga. Wielkie derby dla BVB

Borussia Dortmund wygrała w derbach Zagłębia Ruhry, pokonując przed własną publicznością Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (0:0). Bramki dla podopiecznych Juergena Kloppa strzelali PierreEmerick Aubameyang, Henrich Mchitarjan i Marco Reus.

Borussia Dortmund już w 4. minucie powinna prowadzić. Pierre-Emerick Aubameyang był jednak słabszy w sytuacji sam na sam z młodziutkim Timonem Wellenreutherem. Chwilę później Gabończyk powinien wykorzystać błąd niedoświadczonego golkipera gości. Strzał snajpera miejscowych, poleciał obok bramki przyjezdnych. Po kwadransie bardzo dobrą okazję na zdobycie bramki miał Marco Reus. Dośrodkowywał Henrich Mchitarjan, a z woleja uderzał gwiazdor Borussii. Niemiec pomylił się o milimetry.

Kilka minut później stuprocentową sytuację zmarnował Aubameyang. Reus ograł Wellenreuthera i podał do Aubameyanga. Snajper BVB miał przed sobą dwóch stoperów i pustą bramkę. Trafił w jednego z defensorów. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Reus dwa razy huknął na bramkę zawodników Schalke. Pierwszy strzał wylądował na poprzeczce, natomiast drugi na bocznej siatce.

Drugą część spotkania pewniej rozpoczęli dortmundczycy. Najpierw z dystansu uderzał Reus. Chwilę później ten sam zawodnik przegrał pojedynek z golkiperem przyjezdnych. Na pierwszą bramkę kibice na Signal Iduna Park czekali aż do 78. minuty. Wtedy to Aubameyang  znalazł się we właściwym miejscu o właściwej porze i pewnie pokonał Wellenreuthera. Sześćdziesiąt sekund później było już 2:0. Pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił Mchitarjan. Ormianin wpakował piłkę do siatki wślizgiem, a asystę przy tym golu zaliczył Ilkay Gundogan.

Pięć minut później 19-letni golkiper Schalke chciał okiwać Reusa. Ta sztuka mu się nie udała i Niemiec zdobył kolejne trafienie dla wicemistrzów Niemiec. Kwadrans przed końcem na boisku pojawił się powracający do pełni zdrowia Jakub Błaszczykowski. Polak zastąpił Shinjiego Kagawę.

Po zwycięstwie Borussii w derbach Zagłębia Ruhry, drużyna Juergena Kloppa plasuje się na 9. miejscu z 28 punktami na koncie. Schalke 04 Gelsenkirchen zajmuje 5. lokatę i ma na w dorobku 35 oczek. W następnej kolejce dortmundczycy zagrają z broniącym się przed spadkiem Hamburgerem SV, natomiast Schalke będzie gościć TSG 1899 Hoffenheim.