Argentyńska ofensywa kontra Irański autobus?

Dziś o 18:00 czasu polskiego Argentyna zmierzy się z Iranem. Albicelestes mogą zapewnić sobie awans do 1/8 finału, tylko w przypadku zwycięstwa nad ekipą z Bliskiego Wschodu. Czy ofensywnie usposobieni dwukrotni mistrzowie świata poradzą sobie z defensywnie grającym przeciwnikiem?

W meczu otwierającym mundialowe zmagania Argentyna wygrała z Bośnią i Hercegowiną 2:1. Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na zwycięstwo, gdyż zawodnicy z Ameryki Południowej grali poniżej oczekiwań. Iran zaprezentował się z dobrej strony remisując z faworyzowaną Nigerią. Dzisiejszy mecz będzie drugim starciem obu krajów w historii. W jedynym rozegranym dotychczas spotkaniu padł remis 1:1.

Po pierwszym meczu

Na plus:

Zmiana ustawienia z 5-3-2 na 4-3-3, jaką dokonał w przerwie trener Argentyny, dała pożądany efekt w postaci cennych trzech punktów. Ta taktyka zostanie najprawdopodobniej wykorzystana również w dzisiejszym spotkaniu. Czy przyniesie rezultat, to już oceni boisko.

***

Iran zagrał mądrze i dobrze w defensywie, co jest ich jedynym atutem przeciwko naszpikowanej gwiazdami Argentynie.

Na minus:

O pierwszej zwycięskiej połowie z Bośnią, Albicelestes chcą jak najszybciej zapomnieć. Prowadzenie dał im przypadkowy samobój już w 3. minucie meczu. Mimo strzelonej bramki, kolejny słaby występ w kadrze zanotował Messi. Argentynie na boisku wyraźnie brakuje lidera. Przeciętną obronę trudno jest wyrównać mało kreatywną ofensywą.

***

Zawodnicy z Bliskiego Wschodu mimo nie porywającej gry w meczu z Nigerią wykonali swój plan minimum i nie mogą być niezadowoleni z wyniku. Potencjał Irańczyków jest znacznie niższy, niż ich dzisiejszych przeciwników.

Przewidywane składy:

Argentyna: Romero – Zabaleta, Garay, Fernandez, Rojo – Rodriguez, Mascherano, Di Maria – Messi, Higuain, Agüero

Iran: A. Haghighi – Hosseini, Sadeghi, Montazeri, Beikzadeh – Heydari, Nekounam – Teymourian, Hajsafi – Dejagah – Ghoochannejhad

Nasz typ: 3:0 dla Argentyny