fot. Adam Stykowski

11 grudnia we Wrocławiu odbędzie się Puchar Polski w blind footballu

Śląsk Wrocław Blind Football będzie gospodarzem turnieju finałowego o Puchar Polski. W sobotę, 11 grudnia, na obiekcie Olimpijski FC we Wrocławiu zostaną rozegrane zawody z udziałem czterech drużyn, które wyłonią triumfatora rozgrywek.

W walce o Puchar Polski zmierzą się cztery zespoły, w tym dwóch triumfatorów poprzednich edycji – Śląsk Wrocław i Wisła Kraków. Są to faworyci tegorocznego turnieju. Listę uzupełniają drużyny Fundacji Nie Widzę Przeszkód oraz Fundacji Niewidzialna Piłka, która będzie debiutować w zawodach.

fot. Adam Stykowski

Drużyny zagrają systemem „każdy z każdym”. Rozgrywki rozpoczną się o godz. 9.00, a uroczyste otwarcie jest zaplanowane na godzinę 12.00. Tuż po nim zostanie rozegrane najciekawiej zapowiadające się spotkanie, w którym Śląsk Wrocław Blind Football zagra z Wisłą Kraków Blind Football. W bramce drużyny gospodarzy najprawdopodobniej będziemy mogli zobaczyć jedną z gwiazd całej dyscypliny –Radosława Majdana. Były reprezentant Polski wspólnie z drużyną Śląska w 2019 zdobył złoto podczas Klubowych Mistrzostw Świata.

Blind Football to dyscyplina paraolimpijska, rozwijająca się w Polsce od 10 lat. Jej rozkwit miał miejsce w ostatnich trzech latach. Ogromna rolę odegrały w tym kluby Śląska Wrocław i Wisły Kraków, które utworzyły sekcję blind footballu.

Więcej informacji na temat turnieju można uzyskać na facebookowym profilu Śląsk Wrocław Blind Football oraz u trenera drużyny, Mikołaja Nowackiego, pod numerem telefonu: 502 744 677.

fot. Adam Stykowski

Śląsk Wrocław/Sport.RIRM

drukuj