O. dr T. Rydzyk CSsR: Trzeba potężnej modlitwy i oddania się Matce Bożej. Niech Ona zwycięża w nas i przez nas

Wszyscy zwyciężymy i życzę, żebyśmy tego chcieli, ale zwycięży w nas Maryja. Wszystko przez Maryję. Nauczył nas tego kardynał Wyszyński, ojciec Maksymilian, kardynał Hlond, Jan Paweł II. Czasy są ciężkie i grozi nam nawet wojna atomowa. Tu trzeba naprawdę potężnej modlitwy i oddania się Matce Bożej. Niech Ona zwycięża w nas i przez nas – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, rektor założyciel Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas Mszy świętej w ramach Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w toruńskiej uczelni.

Prof. P. Czarnek: Potrzebujemy dobrych prawników, czyli ludzi, którzy rozumieją rzeczywistość

Potrzebujemy dobrych prawników, czyli ludzi, którzy rozumieją rzeczywistość. Prawo, jeśli ma być regulatorem ludzkich zachowań, musi odzwierciedlać rzeczywistość życia człowieka. Nie da się stanowić prawa i później go wykonywać. Nie da się być dobrym prawnikiem, jeśli nie używa się rozumu i nie czyta rzeczywistości – powiedział prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, w wykładzie inauguracyjnym pod tytułem „Ius i lex – źródła prawa”, wygłoszonym podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023 w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.   

[TYLKO U NAS] Prof. H. Wnorowski: Będziemy mieli nowy, większy Orlen, a to oznacza, że jeszcze silniejszy

Będziemy mieli nowy, większy Orlen, a to oznacza, że jeszcze silniejszy. Oczywiście to jest przede wszystkim siła przetargowa po stronie zakupowej – zaznaczył w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja, prof. Henryk Wnorowski, ekonomista, członek Rady Polityki Pieniężnej, komentując fuzję Orlenu z PGNiG.

[TYLKO U NAS] B. Kempa: Musimy walczyć o suwerenność Polski, o to, aby gospodarczo Polska nie straciła na wartości

Musimy walczyć o suwerenność Polski oraz o to, aby gospodarczo, w momencie tego zawirowania wojenno-ideologicznego, Polska nie straciła na wartości. W tej chwili trend jest taki, żeby kraje środkowoeuropejskie znowu były krajami magazynów, taniej siły roboczej, które będą skolonizowane przez dużych graczy w Unii Europejskiej. Na to nie możemy pozwolić – powiedziała Beata Kempa, poseł do Parlamentu Europejskiego, w czwartkowym programie „Polski Punkt Widzenia” na antenie TV Trwam.

[TYLKO U NAS] Dr J. Wiśniewski: Armia białoruska, utrzymując gotowość bojową przy granicy z Ukrainą, powoduje, że siły ukraińskie muszą osłaniać północny kierunek granic 

W działaniach przeciwko stronie ukraińskiej nie brały do tej pory udziału siły białoruskie. Jednak armia białoruska, utrzymując gotowość bojową przy granicy z Ukrainą, prowadząc manewry wojskowe, powoduje, że siły ukraińskie muszą osłaniać północny kierunek granic i w pewien sposób odciągają znaczne siły ukraińskie od pomocy pozostałym formacjom w działaniach militarnych przeciwko armii rosyjskiej – podkreślił dr Jan Wiśniewski, historyk i politolog, wykładowca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, podczas audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] A. Abramowicz o zamrożeniu cen prądu: Rządowy projekt ustawy jest do poprawy

Założenia mówią, że trzeba oszczędzać. Cena maksymalna będzie zastosowana do 90 proc. zużycia energii liczonej od 1 grudnia 2020 roku do 31 grudnia 2021 roku i tu jest problem. Ten okres nie może być użyty do porównania, ponieważ to był okres lockdownu. Niektóre restauracje nie pracowały od grudnia do końca czerwca. To pół roku wyjęte z działalności i z zużycia energii (…). To trzeba zmienić – powiedział Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

[TYLKO U NAS] Mec. K. Gęsiak: Rozwiązaniem problemu cierpienia człowieka nie jest skrócenie końca jego życia, lecz zaoferowanie mu kompleksowej opieki, aby koniec przebiegał w sposób godny

Tak zwana eutanazja to nie jest dobra śmierć, a wręcz jej zaprzeczenie. Zapewne nigdy oficjalnie nie dowiemy się o prawdziwych powodach propagowania tzw. eutanazji oraz o grupach lobbujących za tym. Natomiast to, co słyszymy, ma wymiar czysto emocjonalny. Często podkreślane jest współczucie nad osobą cierpiącą. Ono jest jednak źle pojmowane. Rozwiązaniem problemu cierpienia człowieka nie jest skrócenie końca jego życia, lecz zaoferowanie mu kompleksowej opieki, aby koniec przebiegał w sposób godny – powiedziała mec. Katarzyna Gęsiak, dyrektor Centrum Prawa Medycznego i Bioetyki Ordo Iuris, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Prezes PKN Orlen: Geotermia w Toruniu jest bardzo istotna dla tego terenu. Gratuluję pionierstwa w całym procesie i odwagi. To my mamy zmieniać naszą Ojczyznę

Geotermia w Toruniu jest bardzo istotna dla tego terenu. Wykorzystujemy pokłady, które posiadamy. Takie lokalne inwestycje są bardzo istotne, bo wpinają się w bezpieczeństwo naszego państwa i oby takich inwestycji było więcej. Gratuluję, jeżeli chodzi o ukończenie tej inwestycji. Gratuluję wysiłku, który był niesamowity. Gratuluję pionierstwa w całym procesie i odwagi. To my mamy zmieniać naszą Ojczyznę. To nasze decyzje, mają zmieniać naszą Ojczyznę – mówił Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, podczas wywiadu z TV Trwam, nagranego z okazji konferencji pt. „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski”, która odbyła się w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. 

[TYLKO U NAS] A. Michalski o długoletnim blokowaniu toruńskiej geotermii: To było bardzo niekorzystne z punktu widzenia rozwoju OZE

To było bardzo niekorzystne z punktu widzenia rozwoju OZE. Przecież już ileś lat moglibyśmy korzystać z tego odnawialnego źródła energii i ileś lat mogłoby trwać to, że nie emitowalibyśmy w to miejsce substancji szkodliwych – mówił Artur Michalski, zastępca prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, komentując się w środowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam trwający wiele lat proces celowego sabotowania powstawania toruńskiej geotermii przez koalicję PO-PSL.

L. Kochanowicz-Mańk o problemach z budową Geotermii Toruń: Trudności, które nas napotkały, nie były przypadkowe

Trudności, które nas napotkały, nie były przypadkowe. One były chyba zaplanowane, może z uwagi na to, że to przedsięwzięcie podjęła właśnie ta, a nie inna organizacja – mówiła Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowa Fundacji „Lux Veritatis”, podejmując podczas konferencji „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski” temat problemów, z jakimi borykała się toruńska geotermia na wszystkich etapach jej powstawania. 

O. J. Król CSsR o toruńskiej geotermii: Pierwszy odwiert badawczy powstał dzięki ofiarom Rodziny Radia Maryja. Zebraliśmy ponad 20 mln zł

Pierwszy odwiert badawczy powstał dzięki ofiarom Rodziny Radia Maryja. Dotacje były cofnięte. Podjęliśmy decyzję, że dalej będziemy realizować projekt. Razem ze śp. prof. Janem Szyszko, a także z prof. Ryszardem Kozłowskim jeździliśmy na spotkania z Rodziną Radia Maryja. Zebraliśmy ponad 20 mln zł na wykonanie odwiertu badawczego zgodnego z koncesją – powiedział o. Jan Król CSsR podczas konferencji „Bezpieczeństwo Energetyczne Polski” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.