fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Film „Nędzarz i Madame” nagrodzony podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmów „Maksymiliany”

Film „Nędzarz i Madame” został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmów „Maksymiliany”. Reżyser Witold Ludwig odebrał dwie statuetki.

Międzynarodowy Festiwal Filmów „Maksymiliany” odbył się już po raz 37. Niezmiennie od lat jego duchowym patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

– Mamy powiedzenie, że „Maksymiliany” to nie Oscary. Oscar był wymyślony, a „Maksymilian” jest prawdziwy – podkreśliła dyrektor artystyczna Festiwalu, Ewa Przyjazna.

„Maksymiliany” to miejsce dla filmów promujących wartości chrześcijańskie; filmów, które inspirują widza do przemiany życia.

– Film powinien zainspirować człowieka do poszukiwania sensu. Powinien zainspirować do tego, żeby człowiek zobaczył siebie i jednocześnie dostrzegł jakiś problem – zauważyła s. Joanna Kazimiera Wawrzynów z konkursowego jury.

Spośród siedmiu nominowanych filmów fabularnych za głębokie przesłanie i wartości, za każdy dopracowany od strony technicznej szczegół – nagrodzony został film „Nędzarz i Madame”.

– Nie silący się na pełną biografię, ale poprzez zamysł reżyserski wprowadzający widza w pełną sprzeczności wewnętrzną walkę głównego bohatera, który szuka i odnajduje ścieżkę do Boga – powiedział Dariusz Regucki, reżyser filmowy.

Film „Nędzarz i Madame” otrzymał także nagrodę publiczności.

– Nagroda publiczności jest wyrazem tego, że ludzie są stęsknieni za Panem Bogiem, o którym przypominają przykłady życia wielkich świętych, takich jak bohater filmu „Nędzarz i Madame” – powiedział Witold Ludwig, reżyser filmu „Nędzarz i Madame”.

„Nędzarz i Madame” to opowieść o życiu św. brata Alberta. [czytaj więcej]

– Nagrodę dedykujemy Jego pamięci i składamy na ręce Rodziny Radia Maryja, która w miesiącu Maryjnym cieszy się wieloma radościami – zaznaczył Witold Ludwig.

Produkcja powstała ze środków przekazanych z 1% podatku na Fundację „Nasza Przyszłość”.

TV Trwam News

drukuj