O. Grzegorz Woś CSsR: Światowe Dni Młodzieży to czas spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem

Wydaje się, że wszystko jest gotowe, więc oczekujemy tylko na oficjalne rozpoczęcie i punkty Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Dużo dzieje się poza tym, co pokazują kamery – doświadczenie wiary, spotkania, wspólna modlitwa, wymiana doświadczeń. Myślę, że to będzie czas przede wszystkim spotkania z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem – mówił w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja o. Grzegorz Woś CSsR, który na co dzień posługuje w toruńskiej rozgłośni.

Min. J. J. Kasprzyk: Powstanie Warszawskie było wołaniem do wolnego świata, że Polska ma prawo do niepodległości

Dowódca Armii Krajowej podejmując tak dramatyczną decyzję, chciał pokazać wolnemu światu, naszym aliantom, że my jesteśmy u siebie. (…) Niestety sytuacja geopolityczna nie była dla nas sprzyjająca. Później w Jałcie sprzedano nas Sowietom. Znaleźliśmy się pod rosyjskim wpływem i w tym sensie Powstanie Warszawskie było politycznie przegrane, ale stało się na dziesięciolecia ważnym punktem odniesienia dla pokoleń, które walczyły po wojnie o wolność – powiedział Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Ks. abp T. Peta w Radiu Maryja: W Kazachstanie Msza święta jest wydarzeniem. Ludzie nie spieszą się, są do ostatniej pieśni, później jeszcze długo ze sobą rozmawiają

Większość ludzi jest już wcześniej – nie na równą godzinę, tylko odpowiednio wcześniej. Przez cały rok jest wspólny Różaniec przed Mszą św. Ludzie nie spieszą się, są do ostatniej pieśni, później jeszcze ze sobą długo rozmawiają. Msza św., zwłaszcza Msza św. niedzielna, jest wydarzeniem. Jest to rzeczywiście czas poświęcony bez żalu, dla Pana Boga – mówił na antenie Radia Maryja w rozmowie z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR ks. abp Tomasz Peta, metropolita Astany.  

Prof. E. Łon: Uczestnicy polskiego rynku akcji charakteryzują się sporym optymizmem

Analizując bardziej dokładnie sytuację na polskim rynku akcji, można zauważyć, że WIG urósł na razie, czyli od końca grudnia 2022 roku do 28 lipca 2023 roku o 25,2 procent. To zwyżka znacząca. WIG pod względem stopy zwrotu okazał się na razie jednym z najlepszych indeksów rynków akcji na świecie (…). Korzystając z danych opublikowanych na stronie stooq.pl, można zauważyć, że od WIG-u lepszy były tylko indeksy w Argentynie, Grecji, Rosji, Turcji oraz 2 technologiczne amerykańskie indeksy Nasdaq, a także japoński indeks NIKKEI225. Generalnie rzecz biorąc, tę sytuację można ocenić bardzo pozytywnie. Oznacza ona, że uczestnicy polskiego rynku akcji charakteryzują się sporym optymizmem – wskazał prof. Eryk Łon, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Ks. prof. W. Cisło w TV Trwam: Bardzo zależy nam, żeby Ziemia Chrystusa nie pozostała bez chrześcijan. Chrześcijanie w Ziemi Świętej nazywani są „żywymi kamieniami”

Chrześcijanie w Ziemi Świętej nazywani są „żywymi kamieniami”. Bez nich Ziemia Święta już nie będzie świętą, bo na pewno ulegną zniszczeniu wszystkie świątynie. (…) Jako Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie podejmujemy różne akcje. Jedną z nich jest sprzedaż krzyży, różańców czy szopek zrobionych przez chrześcijan. W ten sposób dajemy im utrzymanie. (…) Polskich pielgrzymów, którzy przybywają do Ziemi Świętej,  zachęcamy do zatrzymywania się w hotelach prowadzonych przez chrześcijan – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Wicemin. K. Ciecióra w Radiu Maryja: Niezależnie od decyzji KE będziemy konsekwentni w osłonie polskich rolników przed nadmiernym importem zbóż z Ukrainy

Nasze stanowisko się nie zmieni i nie pozwolimy na to, by w okresie żniw i po zbiorach destabilizować nasz rynek. Tym bardziej że w dalszym ciągu tranzytem transportujemy zboże z Ukrainy dalej w świat. Są rekordowe wolumeny, które przez Polskę przejeżdżają, natomiast one nie zostają w Polsce. To jest podstawowy problem, na który nie chce zwrócić uwagi Komisja, że niczego nie blokujemy. W dalszym ciągu wspieramy, wzmacniamy i ułatwiamy tranzyt, który przebiega przez Polskę w niezakłócony sposób. Nie chcemy, żeby nagły napływ zboża z Ukrainy na nasze lokalne rynki (szczególnie na wschodzie Polski) doprowadził do destabilizacji – powiedział Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr J. Hajdasz: Przypadek filmu „Bagno” pokazuje nam czarno na białym hipokryzję mediów

Przypadek filmu „Bagno” pokazuje nam czarno na białym hipokryzję mediów, które w przypadku księży gotowe były inwestować wielkie kwoty pieniędzy, wysyłając ekipy telewizyjne zagranicę w poszukiwaniu rzekomo przeniesionego księdza albo realizując filmy z ogromnym rozmachem na te tematy, gdzie kropką nad i była cała akcja z działaniami przeciwko naszemu św. papieżowi Janowi Pawłowi II – mówiła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja i dodała, że tu mamy zupełnie odwrotną sytuację. Jest cisza w eterze, nie rozmawiamy o tym, zamykamy ten temat jakąś jedną publikacją – wyjaśniła.

R. Bąkiewicz: Marsz Pamięci ofiar cywilnych Powstania Warszawskiego jednoczy polską wspólnotę narodową wokół 1944 roku. Chodzi o Powstanie Warszawskie, o bohaterstwo polskiego żołnierza i o tragedie ludności cywilnej

Jest to wydarzenie, które jednoczy polską wspólnotę narodową wokół wydarzeń, które miały miejsce w 1944 r. w Warszawie. Chodzi oczywiście o Powstanie Warszawskie, o bohaterstwo polskiego żołnierza, ale również o tragedie ludności cywilnej. Przypomnę, że w trakcie Powstania Warszawskiego Niemcy zamordowali ok. 200 tys. Polaków. Warszawę w trakcie i po Powstaniu Warszawskim praktycznie zrównano z ziemią, by się nigdy nie podniosła. To jest symbol dla wszystkich Polaków, żeby pamiętać, że my tę Warszawę podnieśliśmy, odbudowaliśmy – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Rot Marszu Niepodległości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

50 lat Domowego Kościoła. „Wspólnota jest dla nas jak rodzina, w której otrzymujemy bezpieczeństwo wiary” – świadectwo Beaty i Krzysztofa Krawczyków

Domowy Kościół, czyli gałąź Rodzinna Ruchu Światło-Życie, obchodzi jubileusz 50 lat istnienia. Z tej okazji świadectwem podzielili się Beata i Krzysztof Krawczykowie, którzy posługują jako para filialna w archidiecezji warszawskiej. Jak mówią, „wspólnota jest dla nich jak rodzina, w której otrzymują bezpieczeństwo wiary”.

Marszałek M. Pęk: Donald Tusk świetnie odnajduje się w roli kłamcy, który roznieca w Polsce wojnę domową

Bez przerwy musimy odnosić się do wypowiedzi, które są ewidentnymi kłamstwami. Celem tego wszystkiego jest coraz większe rozkręcanie negatywnych emocji. To jest jedyny pomysł Tuska na kampanię. Widać, że kolejne wezwanie do Marszu Miliona Serc na dwa tygodnie przed wyborami to jest próba zbudowania kapitału politycznego na agresywnym przesłaniu proaborcyjnym. To jest obrzydliwe, moralnie negatywne. Dla Donalda Tuska to jedyny sposób. On się świetnie odnajduje się w roli kłamcy, który roznieca w Polsce wojnę domową, a pani Joanna jest elementem tej kampanii – powiedział Marek Pęk, wicemarszałek Senatu, senator PiS, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Min. G. Ignaczak-Bandych o „Miasteczkach Zdrowia”: Okazało się, że zdrowie Polaków to narodowy temat i wyzwanie, a patronat prezydenta jest zwieńczeniem tych działań

Projekt „Miasteczek Zdrowia” zjednoczył Polaków, bo nie zjednoczył tylko podmioty publiczne na poziomie rządowym, które zaangażowały się w organizację „Miasteczek Zdrowia”, ale także jest ogromne zaangażowanie różnych samorządowców. Okazało się, że zdrowie Polaków to narodowy temat i wyzwanie, a patronat prezydenta jest zwieńczeniem tych działań – powiedziała Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa Kancelarii Prezydenta RP, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Min. P. Czarnek: Przywróciliśmy dla 85 tys. nauczycieli, którzy są zatrudnieni przed 1999 rokiem, prawo do emerytury nauczycielskiej

Decyzje były podejmowane jeszcze za czasów Jerzego Buzka, jako premiera rządu, który dzisiaj jest przedstawicielem Platformy Obywatelskiej. Decyzje były przeciągnięte w czasie i z 2009 rokiem wszyscy nauczyciele utracili prawo do emerytury nauczycielskiej. (…) Przywróciliśmy dla 85 tys. nauczycieli, którzy są zatrudnieni przed 1999 rokiem, prawo do emerytury nauczycielskiej – powiedział minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, w piątkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.