
Wicemin. M. Gróbarczyk o porcie w Elblągu: Zastosujemy rozwiązanie, które pozwoli na rozwój portu. Operatorzy będą mieli szansę pozyskać środki i zmodernizować swoje nabrzeża
Obecnie polskie porty rozwijają się w bardzo szybkim tempie, poszukując nowych terenów. Do tego świetnie służyłby Elbląg. Przygotowaliśmy na tę okoliczność 100 mln złotych. Zastosujemy rozwiązanie, które pozwoli na rozwój portu, ponieważ operatorzy będą mieli szansę pozyskać środki i zmodernizować swoje nabrzeża. Tutaj największym problemem nie jest pogłębienie toru, ale umocnienie nabrzeży tak, żeby po pogłębieniu toru nie zawaliły się – powiedział wiceminister infrastruktury, Marek Gróbarczyk, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej, w audycji „Aktualności dnia”.











