Dr J. Błażejowska: W dzisiejszych czasach trzeba przypominać wartości i przesłanie premiera Jana Olszewskiego, który podkreślał, że wolna Polska jest w każdym Polaku

Myślę, że w dzisiejszych czasach trzeba przypominać wartości i przesłanie pana premiera [Jana Olszewskiego – red.], który w deklaracjach programowych, ideowych podkreślał, że wszystko zależy od nas, iż wolna Polska jest w nas samych, jest w każdym Polaku (…). Myślę, że ta debata odegra pewną rolę, jeśli chodzi o wzmocnienie poczucia przynależności do państwa i narodu polskiego – powiedziała dr Justyna Błażejowska, prezes Fundacji Archiwum Jana Olszewskiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

P. Naimski: W ciągu kilku lat okazało się, iż większość polityków, a najpierw inżynierów od energetyki, zrozumiała, że bez elektrowni atomowych grozi ogromny kryzys energetyczny w Europie

Problemy z energią są groźne z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju, niezależności Polski, dlatego że sytuacja, w której będziemy zmuszeni do importu energii w sposób systemowy, będzie prowadziła do uzależnienia Polski od importu z zewnątrz. Z tym importem może być kłopot, dlatego że w podobnej sytuacji jest większość krajów europejskich. Na gwałt podejmowane są w tej chwili decyzje w Szwecji, Holandii, Belgii, które są decyzjami o budowie elektrowni atomowych. W ciągu kilku lat okazało się, iż większość polityków, a najpierw inżynierów od energetyki, zrozumiała, że bez elektrowni atomowych grozi ogromny kryzys energetyczny w Europie – podkreślił Piotr Naimski, były pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, w programie „Polski punkt widzenia” emitowanym w TV Trwam.

[JESTEM W KOŚCIELE] Dziękujemy, Księże Proboszczu!

Antykościelne media nakręciły ostatnio aferę, jakoby ksiądz zaatakował z ambony posłankę Platformy Obywatelskiej, Martę Wcisło. Przeczytać można było też złowieszcze tytuły, iż kapłan ten groził polityk ekskomuniką. Po takich opisach należałoby spodziewać się jakiegoś prawdziwie oburzającego zachowania. Tymczasem nic z tych rzeczy! Chodzi o fakt, że pani poseł uczestniczyła we Mszy św. z okazji jubileuszu OSP, podczas której przystąpiła do Komunii. Tydzień później proboszcz parafii odniósł się do tej sytuacji.

Ks. bp Sz. Stułkowski podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji toruńskiego sanktuarium: Jesteśmy równi w godności na mocy zanurzenia w śmierć zbawczą Jezusa w Chrzcie świętym. Ale jesteśmy też równi w działaniu na rzecz budowania Królestwa Bożego

Jesteśmy równi w godności. Wszyscy: i my biskupi, i księża, i siostry zakonne, osoby konsekrowane i wierni świeccy. Kościół mówi nam, że jesteśmy równi w godności na mocy zanurzenia w śmierć zbawczą Jezusa w Chrzcie świętym. Ale jesteśmy też równi w działaniu na rzecz budowania Królestwa Bożego. (…) Wszyscy mamy to zadanie. Wszyscy jesteśmy wezwani, żeby budować Kościół, który swoim promieniowaniem ma przemieniać świat. Mamy być przykładem tego, że sami otworzyliśmy drzwi na oścież Chrystusowi i tak przemieniać świat – mówił w homilii podczas Mszy św. w 8. rocznicę konsekracji Sanktuarium NMP i św. Jana Pawła II Toruniu ks. bp Szymon Stułkowski, ordynariusz diecezji płockiej.

Dr A. Levatino dla „Naszego Dziennika”: Kiedyś wykonywałem aborcje, dziś uświadamiam ludziom, że to okrutne zabójstwo

W ciągu swej praktyki przeprowadziłem ponad 1200 aborcji. Nie mogę w żaden sposób zadośćuczynić za życie choćby jednego spośród dzieci, które zabiłem. Od 40 lat wraz z żoną czynimy, co tylko możemy, by uratować życie innych dzieci. Wiem o przypadkach, gdy nasze świadectwo wpłynęło na innych lekarzy, żeby zaprzestali wykonywania aborcji – powiedział dr Anthony Levatino, ginekolog-położnik, który zaprzestał wykonywać aborcje, w rozmowie z Beatą Falkowską dla „Naszego Dziennika”.

O. T. Rydzyk CSsR podczas uroczystości 8. rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II: To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół

Jak szybko czas biegnie. Osiem lat temu legat papieski, ks. kard. Zenon Grocholewski, z 50 księżmi biskupami, arcybiskupami i kardynałami poświęcał ten kościół. Sanktuarium było budowane przez cztery lata od poświęcenia placu (…). To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół. Razem i zjednoczeni z Panem Jezusem możemy uczynić wiele w Kościele – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, w czasie uroczystości ósmej rocznicy konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

M. Wild o CPK: Z rządowego stanowiska mówiącego megalomanii przeszliśmy do tez, kiedy kolejni politycy koalicji rządzącej mówią, iż jest to projekt ważny i zrobią go lepiej

Jestem przekonany o tym, że dla projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego jest przyszłość. Jestem przekonany, iż ten projekt zostanie zrealizowany, pytanie tylko w jakim stopniu będzie realizowany przez ten rząd, a w jakim stopniu przez następny. To, co już wiemy o projekcie, to fakt, że w ostatnich miesiącach nastąpiła duża zmiana, jeśli chodzi o warstwę komunikacyjną. Ze stanowiska stanowczego mówiącego o tym, po co ta megalomania, przeszliśmy do tez, kiedy kolejni politycy koalicji rządzącej mówią, iż jest to projekt ważny i zrobią go lepiej. To jest bardzo dobry kierunek – mówił Mikołaj Wild, były prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego, w programie „Polski punkt widzenia” emitowanym w TV Trwam.

B. Kempa o rozporządzeniu R. Trzaskowskiego zakazującym krzyży w urzędach: Nie pozwolimy na akcję „opiłowywania” nas, katolików

Jesteśmy zobowiązani, żeby zawalczyć o krzyż z pozycji, które w tej chwili mamy, które dali nam Polacy, czyli jako europosłowie, jako posłowie. Nie pozwolimy na akcję „opiłowywania” nas, katolików – mówiła w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Beata Kempa, europoseł Suwerennej Polski, odnosząc się do rozporządzenia Rafała Trzaskowskiego, jakie ma usunąć krzyże z warszawskich urzędów.