M. Wójcik o komisji ds. wyborów korespondencyjnych: Jeżeli mamy dojść do prawdy, to musimy przesłuchać wszystkich świadków

Przewodniczący komisji Dariusz Joński kandyduje do Parlamentu Europejskiego. Ja też kandyduję, natomiast nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby ułożyć kalendarz komisji pod swój kalendarz wyborczy. Jeżeli mamy dojść do prawdy, to musimy przesłuchać wszystkich świadków.  Tymczasem na zamkniętym posiedzeniu tej komisji podjęto uchwałę, na wniosek przewodniczącego, żeby nie przesłuchiwać części świadków – powiedział Michał Wójcik, poseł Suwerennej Polski i członek sejmowej komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych, były wiceminister sprawiedliwości, w audycji „Aktualności dnia”, na antenie Radia Maryja.

Prof. A. Jabłoński o spocie Platformy Obywatelskiej: To gra o mobilizację twardego elektoratu

„To gra o mobilizację twardego elektoratu” – tak o najnowszym spocie Platformy Obywatelskiej mówił socjolog, prof. Arkadiusz Jabłoński. PO zamieściła w internecie spot zatytułowany „Największym sukcesem Rosji w Polsce jest PiS”. W materiale padły oskarżenia m.in. o rzekome zwiększenie importu „ruskiego” węgla czy blokowanie inwestycji mających dozbroić polską armię. Spot kończy wypowiedź premiera Donalda Tuska, że partia Zjednoczonej Prawicy to płatni zdrajcy, pachołki Rosji.

D. Obajtek: Podkarpacie ma ogromny potencjał i trzeba ten potencjał rozwijać. Nie boję się ciężkiej pracy

Podkarpacie ma ogromny potencjał i trzeba ten potencjał rozwijać. Generalnie nie boję się ciężkiej pracy. Jestem człowiekiem, który stara się zawsze dochodzić do celu. Wszędzie, gdzie byłem, ciężko pracowałem –  budowałem silny samorząd i silne firmy. Moja ostatnia determinacja to budowa dużego energetycznego koncernu, jakim jest Orlen. To jest bardzo duży biznes. To jest koncern, który stabilizuje sytuację w Polsce, w regionie i dziś w UE potrzeba nam generalnie ludzi, którzy znają się na gospodarce, bo cały ten pęd, Zielony Ład to nie jest nic innego, jak pewne lobbowanie międzynarodowych firm – powiedział Daniel Obajtek, były prezes PKN Orlen oraz kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam.  

B. Kownacki: Wszyscy dziś mówią, że atak na polską granicę jest rodzajem wojny hybrydowej, którą wypowiedział nam Putin z Łukaszenką

Proszę zobaczyć zmianę obecnie rządzących, którzy rok temu byli w stanie podpalić Polskę, byli w stanie obrazić każdego i znieważyć każdego, tylko żeby pokazywać, jak to bronią biednych uchodźców, a w ten sposób uzyskiwać chociażby sympatię Unii Europejskiej kosztem polskiego bezpieczeństwa. Gdyby storpedowali koncepcję budowy muru i doprowadzili do tego, że presja migracyjna byłaby jeszcze większa, to byłoby to kosztem polskich obywateli – powiedział Bartosz Kownacki, poseł PiS, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

M. Guziak-Nowak: Chcemy zabiegać o poszanowanie prawa do życia dla każdego nienarodzonego dziecka, a tym samym chcemy zatroszczyć się o każdą mamę w ciąży, o każdą kobietę, która znajduje się w trudnej sytuacji

Magdalena Guziak-Nowak z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka powiedziała, że głos zwolenników ochrony życia został wysłuchany. W sali kolumnowej Sejmu odbyło się w czwartek wysłuchanie publiczne na temat projektów ustaw poszerzających możliwość tzw. aborcji. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się ponad 300 osób i 30 organizacji, z czego większość uczestników stanowili przedstawiciele organizacji pro-life.

M. Kamiński o działaniach premiera RP na granicy z Białorusią: D. Tusk powinien przeprosić za wszystkie obelgi, przepychanki, za kpiny z funkcjonariuszy Służby Granicznej i Wojska Polskiego

Donald Tusk powinien przeprosić za wszystkie obelgi, za wszystkie przepychanki, za kpiny z funkcjonariuszy Służby Granicznej i Wojska Polskiego. Jako polityk mam twardą skórę i mnie słowo „przepraszam” z ust takiej osoby, jak Tusk, nie interesuje, ale te słowa, które dziś padają naprawdę, są laurką rządów Prawa i Sprawiedliwości dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, którym kierowałem w tamtym czasie, za to, co zrobiliśmy, za to, że działaliśmy skutecznie, szybko, stanowczo i obroniliśmy naszą granicę – powiedział Mariusz Kamiński, były minister spraw wewnętrznych i administracji, kandydat do Parlamentu Europejskiego, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

Prof. E. Łon: Analizując politykę pieniężną banków centralnych w tym roku, można zauważyć, że jesteśmy świadkami kontynuacji „gołębiego zwrotu” w polityce tych instytucji

Analizując politykę pieniężną banków centralnych w tym roku, można zauważyć, że jesteśmy świadkami kontynuacji „gołębiego zwrotu” w polityce tych instytucji. W każdym miesiącu tego roku mieliśmy bowiem do czynienia z sytuacją, w której liczba obniżek stóp procentowych była wyższa od liczby podwyżek. Wydaje się, że sytuacja ta wynika z tego, że w tym roku mamy na razie do czynienia ze stabilizacją procesów inflacyjnych – informuje dr hab. Eryk Łon, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Dr Z. Kuźmiuk o pakcie migracyjnym: Nie ulega wątpliwości, że będzie służyć krajom, gdzie nielegalni imigranci stanowią już w tej chwili poważny problem

Widać wyraźnie, że tylko w związku z kampanią wyborczą do Parlamentu Europejskiego, jest ten formalny sprzeciw. Tak naprawdę w grudniu Donald Tusk na Radzie Europejskiej, na którą pojechał po sformułowaniu rządu, zgodził się politycznie, że ten pakt zostanie przyjęty – powiedział dr Zbigniew Kuźmiuk, poseł PiS, ekonomista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

B. Nowicki: Poczta Polska jest niezbędna w warunkach szczególnych

Operator narodowy powinien być utrzymywany w formule, w jakiej teraz funkcjonuje. Żyjemy w czasach trudnych i ciężkich, bo za granicą mamy wojnę. Jeśli chodzi o specjalne obowiązki, które Poczta Polska ma wykonywać, to w przypadku stanu wojennego czy też wojny w Polsce (…) Poczta Polska będzie nieocenionym instrumentem państwa (…). W warunkach szczególnych Poczta Polska jest niezbędna. Niezadbanie o nią we właściwy sposób może spowodować, że warunkach szczególnych, które mogą się objawić w każdej chwili, nagle się przypomni obywatelom, jakie błędy zostały popełnione – powiedział przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Poczty Polskiej, Bogumił Nowicki, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

M. Guziak-Nowak: Polki nie chcą podnosić ręki na swoje nienarodzone dzieci. Żądamy, aby traktowano je jak małych pacjentów

Polacy nie chcą zabijania dzieci. Z najnowszych badań CBOS wynika, że wzrost poparcia tzw. aborcji na życzenie utrzymuje się na poziomie ponad 30 procent, ale to jest nadal mniejszość krzycząca. Generalnie my, Polacy, nie chcemy płacić za zabijanie nienarodzonych dzieci z naszych podatków. Polskie kobiety nie chcą podnosić ręki na swoje nienarodzone dzieci. My żądamy, aby traktować je z szacunkiem, jak małych pacjentów – oznajmiła Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Sadownicy liczą szkody po przymrozkach. J. Gargała: Rolnicy na pewno wystąpią do rządu o większą pomoc

Producenci owoców podkreślają, że w wielu miejscach Polski nie ma szans na jakiekolwiek zbiory. Wszystko przez ostatnie przymrozki. Rozwój jabłoni i innych gatunków drzew nastąpił w tym roku wcześniej. Kwiaty zniszczyła jednak niska temperatura. W niektórych regionach termometry wskazywały minus dziewięć stopni.