fot. Katarzyna Cegielska

W czwartek odbył się koncert „Tobie zawierzam Matko” w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu

W czwartek odbył się spektakl słowno-muzyczny „Tobie zawierzam Matko” w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Wydarzenie było hołdem dla wszystkich matek, na których czele stoi najważniejsza z nich – Maryja.

„Tobie zawierzam Matko” to hasło koncertu w wykonaniu orkiestry salonowej Moderato pod dyrekcją Orlina Bebenowa, jaki wybrzmiał w czwartek w Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Wspaniałą muzykę orkiestry wzbogaciły głosy znakomitych solistów.

Wydarzenie stanowiło hołd dla wszystkich matek z okazji zbliżającego się ich święta.

– Matka to symbol miłości, poświęcenia i siły, której nie sposób przecenić, to ona daje nam skrzydła, dzięki którym możemy odlecieć w świat. Uśmiech, który rozjaśnia najmroczniejsze chwile. To jej serce bije w rytm naszych marzeń, a jej dłonie prowadzą nas przez życie – podkreślała prowadząca koncert, Wiktoria Adamczyk.

– Chcemy wyrazić wdzięczność za wszystkie czułe słowa, za troskliwe gesty, za nieustającą obecność i jej wsparcie. Chcemy powiedzieć krótkie, ale płynące prosto z serca: „Dziękuję Ci, mamo” – zaznaczył drugi z konferansjerów, Dominik Bitner.

Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny swoją myślą ogarniamy matki, na których czele zawsze stoi Ona – najważniejsza z nich: Maryja.

– Matka to słowo, które nosimy w sercach jak relikwię. To zdanie, które wypowiedział św. Jan Paweł II, idealnie obrazuje ducha tego wieczoru. Każda melodia, każdy akord, który dzisiaj zabrzmi, będzie naszym osobistym zawierzeniem Matce Bożej – mówiła Wiktoria Adamczyk.

W toruńskim Muzeum wybrzmiały liczne interpretacje utworu „Ave Maria”, ale także wiele innych pięknych pieśni poświęconych Matce Najświętszej, jak „Madonno, Czarna Madonno”. Nie zabrakło także „Barki” – pieśni szczególnie bliskiej św. Janowi Pawłowi II, patronowi Muzeum, którego rocznicę urodzin będziemy świętowali już w sobotę.

Zdjęcia z koncertu można obejrzeć w naszej [galerii].

TV Trwam News

drukuj