Międzynarodowa Konferencja o Ideologii gender

„Gender. Spojrzenie Krytyczne” pod takim hasłem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie trwa międzynarodowa konferencja naukowa o tej szkodliwej ideologii.

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz otwierając konferencję podkreślił, że gender promuje błędną etykę i forsuje ją za pomocą prawa stanowionego, sprzecznego z prawem naturalnym, czyli rozumną moralnością.

Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, wielki kanclerz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie podkreślił, że konferencja o gender podejmuje niezwykle aktualny i ważny dla społeczeństwa i Kościoła problem.

– Ideologia gender jest bowiem jednym z groźnych przejawów post modernizacji współczesnego świata. Wychodząc z fałszywych założeń antropologicznych proponuje błędną etykę i forsuję ją za pomocą prawa stanowionego – sprzecznego z prawem naturalnym – czyli z rozumną moralnością – zaznaczył ks. kardynał Dziwisz.

Ks. Kardynał otwierając konferencję wskazał, że ideologia gender deklarując walkę z przemocą, stosuje przemoc symboliczną i realną. Wyrazem tego jest chociażby konwencja Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy, której ratyfikacja dokonuje się niestety w Polsce.

– Kto ma jeszcze trochę zdrowego rozsądku to nie może pozostać obojętnym wobec tych zagrożeń, które dotyczą dzieci i młodzieży, małżeństwa, rodziny i szkoły.  W konsekwencji społeczeństwa, ale także i Kościoła – podkreślił metropolita krakowski.

Ideologia gender jest groźniejsza od innych ideologii, które pojawiły się na przestrzeni wieków ponieważ –wskazał ks. prof. Dariusz Oko. Niszczy ona samego człowieka i proces jego tworzenia.

– Jeżeli człowiek jest mocny to nawet tracąc wszystko jest w stanie odbudować swoje miasto, państwo. Natomiast człowiek zniszczony wewnętrznie nawet jeśliby miał wszystkie środki i pieniądze to i tak nic nie zrobi. Człowiek jest najważniejszy. I teraz toczy się walka o człowieka. Gender jest kolejną, ateistyczna, absurdalną ideologią, którą wprowadza się siła, przemocą, środkami politycznymi – powiedział ks. prof. Oko.

Ideologia gender jest przeciwko naszej naturze– wskazuje profesor Alina Midro, wybitna genetyk.

– Jest to karygodne wciskanie nam informacji, która nie ma pokrycia z biologią, genetyką i z najnowszymi badaniami o naszej tożsamości ludzkiej. Być kobieta, być mężczyzną jest nieodłącznie wpisane w nasze człowieczeństwo w naszą tożsamość – podkreśla profesor z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Konferencja potrwa do środy. Wykłady odbywają się auli Uniwersytetu Papieskiego przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie. Organizatorem konferencji jest Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl