fot. pixabay.com

Uchwała o strefie czystego transportu w Krakowie wciąż ważna. Radni przesunęli termin jej wejścia o rok

Uchwała o strefie czystego transportu w Krakowie, którą w styczniu unieważnił Wojewódzki Sąd Administracyjny, wciąż jest ważna, ale w środę na sesji radni zdecydowali o przesunięciu terminu jej wejścia w życie z 1 lipca 2024 na 1 lipca 2025.

Uchwała o SCT jest ważna, ponieważ do Naczelnego Sądu Administracyjnego wpłynęła skarga kasacyjna na wyrok WSA. Oznacza to, że wyrok WSA nie jest prawomocny. Decyzję sądu krytykowały głośno organizacje pozarządowe i zapowiadały odwołanie się od tego wyroku. NSA jeszcze nie rozstrzygnął skargi.

W związku z tą sytuacją prezydent Krakowa Aleksander Miszalski zarządził przygotowanie nowego projektu uchwały, który zmieni obowiązującą. Zmiana polega na przesunięciu wejścia w życie SCT z 1 lipca 2024 na 1 lipca 2025 r.

„Jeśli NSA podtrzyma wyrok WSA, uchwała straci ważność. W efekcie, po bardzo krótkim okresie obowiązywania, SCT przestanie istnieć. Zasadna jest zatem zmiana uchwały w zakresie daty wejścia w życie SCT w Krakowie” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Podczas środowej sesji radni przyjęli projekt. „Za” były 24 osoby, nikt nie był „przeciw”, a pięć osób wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem radni klubu Kraków dla Mieszkańców Łukasza Gibały złożyli wniosek o odesłanie projektu do prezydenta miasta, aby dokument przeszedł wcześniej konsultacje społeczne. Wniosek radni odrzucili 24 głosami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl