Rozwój portu lotniczego w Krakowie

Miliard złotych – tyle otrzyma port lotniczy w Krakowie na rozwój i rozbudowę. Plan generalny dla Kraków Airport zakłada m.in. budowę nowego pasa startowego. Dzięki temu lotnisko stanie się wydajniejsze.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził tzw. plan generalny dla portu lotniczego Kraków Airport.

– Wydarzenie ważne z punktu widzenia transportu lotniczego w naszym kraju, ale szczególnie transportu lotniczego na południu, tutaj w Małopolsce, tutaj pod Krakowem – powiedział Andrzej Adamczyk.

Rozbudowany port będzie niejako uzupełnieniem planowanego centralnego portu komunikacyjnego – dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II.

– Kraków Airport to przecież naturalny element krajobrazu gospodarczego – zaznaczył Radosław Włoszek.

Lotnisko musi się rozwijać, bo rośnie ruch lotniczy – dodał Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

– Już dzisiaj województwo małopolskie ma lotnisko, które może się pochwalić tym, że ponad 6 milionów pasażerów rocznie odprawia się tutaj – wskazał Piotr Ćwik.

Na rozbudowę lotniska przeznaczonych zostanie miliard złotych.

– Niezmiernie ważny element planu generalnego to budowa nowego pasa startowego, to zwiększenie możliwości ilości operacji lotniczych na lotnisku w Balicach – zwrócił uwagę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Przetarg na stworzenie dokumentacji został już rozstrzygnięty. Trzeba jeszcze uzyskać zgodę środowiskową i ustalić źródło finansowania inwestycji.

– W niedługim czasie rada miasta podejmie uchwałę o współfinansowaniu, a jeżeli nie, przejmiemy to finansowanie w całości – zaznaczył Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

Plan generalny dla lotniska Kraków Airport imienia Jana Pawła II będzie realizowany do 2036 r.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl