Marsz dla Jezusa w Krakowie

Ulicami Krakowa przejdzie dziś Marsz dla Jezusa. Celem pochodu jest potrzeba krzewienia chrześcijańskich wartości. Marsz wyruszy o godz. 11.00 z Placu Wolnica.

Przechodząc m.in. przez centrum miasta uczestnicy dotrą na Bulwar Wiślane, gdzie odbędzie się koncert finałowy. Tam też, czeka na nich wiele atrakcji. Zaplanowano występy różnych zespołów, przemówienia i inne wystąpienia. Z kolei dla osób bezdomnych będą przygotowane posiłki. Wydawać je będą wolontariusze „Domu Łazarza”.

Jerzy Przeradowski, krajowy koordynator Marszu dla Jezusa, mówi, że na marsz zaproszony jest każdy, kto chce uwielbiać Boga.  Nie zabraknie modlitwy i uwielbienia – dodaje.

– Każdy, kto chce pokazać za kim chce iść przez życie – może wziąć udział w Marszu dla Jezusa. To będzie chyba najlepsza okazja do takiego przesłania. Marsz dla Jezusa dotyczy wszystkich wierzących, wszystkich, którzy chcą spędzić ten czas w takiej formie aktywności. Prawdopodobnie będzie to jedno z większych tego rodzaju wydarzeń o charakterze ewangelizacyjnym, takiej pozytywnej manifestacji – powiedział Jerzy Przeradowski.

Udział w marszu zadeklarował ks. bp Grzegorz Ryś.

Wiara jest formą drogi. Wiara widzi w tej mierze, w jakiej się porusza. Być może jeśli poruszymy się wspólnie na tym marszu, to Pan Bóg da nam jeszcze coś więcej zobaczyć, niż to, co widzieliśmy do tej pory – zachęca do udziału ksiądz biskup.

 

 

RIRM/marszdlajezusa.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl