Rozmowy ws. sporu płacowego w koncernie hutniczym ArcelorMittal

W siedzibie dyrekcji koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland rozpoczęła się kolejna tura rozmów dotycząca rozwiązania sporu płacowego między pracodawcą a związkowcami. 

Wczoraj po raz kolejny nie doszło do porozumienia w tej sprawie. Od wtorku przedstawiciele związków zawodowych pozostają w budynku dyrekcji firmy. Budynek został również oflagowany.

Rozmowy negocjacyjne wznowiono dziś rano. W tym momencie, po przerwie, pracodawca ma przedstawić odpowiedź na propozycje związkowców – mówi Jerzy Goiński, przewodniczący Solidarności w AMP.

Dziś o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie negocjacyjne. Wymienialiśmy się stanowiskami, pracodawca przedstawił swoje stanowisko, wszystkie organizacje związkowe przedstawiły także swoją odpowiedź, jeżeli chodzi o stanowisko związkowe. Pracodawca poprosił o przerwę, w związku z tym, że chce przygotować odpowiedź na nasze propozycje – poinformował Jerzy Goiński.

Związkowcy chcą m.in. podwyżki w wysokości 300 zł brutto dla każdego pracownika i nagrody za ubiegły rok wynoszące 2,5 tys. zł brutto. Projekt porozumienia, który wcześniej zaproponował zarząd spółki, znacznie odbiegał od ich oczekiwań.

Według koncernu, 16 marca bieżącego roku strona społeczna przedstawiła zmodyfikowane stanowisko zakładające 150 zł podwyżki i nagrodę w wysokości 1,5 tys. zł. ArcelorMittal Poland to największy producent stali w Polsce, zatrudniający ok. 12 tys. osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl