fot. twitter.com

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze rozpocznie się dziś 385. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Obrady będą jednodniowe. Wśród poruszanych tematów będzie m.in. przygotowanie do zaplanowanej na czerwiec 2020 r. beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Księża biskupi podejmą także inne aktualne tematy – mówi rzecznik Episkopatu ks. prof. Paweł Rytel–Andrianik.

– Głównymi tematami zebrania księży biskupów na Jasnej Górze będą: Fundacja Świętego Józefa Konferencji Episkopatu Polski, przygotowanie do beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Księża biskupi będą również rozmawiali na temat aktualnych spraw z życia Kościoła w Polsce – wskazuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

W przyszłym roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W ramach obchodów realizowany jest m.in. projekt „Dar na Stulecie”.

Na przedsięwzięcie, które potrwa do 10 maja 2020 r.,  składa się wiele wydarzeń jubileuszowych na poziomie diecezji i parafii.

Ponadto wśród tematów dzisiejszych obrad Episkopatu na Jasnej Górze będą też sprawy dotyczące Caritas Polska oraz bieżące problemy Kościoła.

Po zakończonym zebraniu księża biskupi będą przeżywali doroczne rekolekcje.

RIRM

drukuj