V Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Fani piłkarskich klubów z całej Polski już po raz piąty spotkają się na Jasnej Górze z okazji Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców.

Choć różnią się ich barwy klubowe i regionalne antagonizmy, to połączy ich wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny przed cudownym obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze. Mowa o kibicach m.in. Lecha i Legii, Wisły i Cracovii, Widzewa i ŁKS oraz Arki i Lechii.

Na plakacie zachęcającym kibiców do wzięcia udziału w pielgrzymce organizatorzy napisali:

„Jasna Góra, jak co roku, stoi otworem przed każdym kibicem, bez względu na barwy klubowe które reprezentuje, czy miejsce dopingowanej drużyny w tabeli ligowej. Nie będą miały znaczenia „zakazy stadionowe”, nie będzie trzeba posiadać specjalnej „karty kibica”. Każdy według własnej woli, wierny wierze i tradycji Ojców, jako zwykły człowiek, kibic, Polak jest zaproszony do wspólnej modlitwy na V Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę”.

W tym roku, tuż po wspólnej modlitwie przed tronem Królowej Polski  kibice spotkają się na wykładzie prof. Wojciecha Polaka i promocji książki pt. „Patriotyzm dnia dzisiejszego”.

Następnie miłośnicy sportu obejrzą film Mariusza Pilisa o polskich Kibicach. Wieczorem zaś odbędzie się koncert rockowy o wydźwięku patriotycznym.

RIRM/ Jasna Góra Biuro Prasowe

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl