fot. PAP/EPA

Wierni z Gazy udają się do Betlejem

Siedmiuset chrześcijan z Gazy otrzymało w tym roku pozwolenie, by uczestniczyć w obchodach Bożego Narodzenia w Betlejem – informuje Radio Watykańskie. W poprzednich latach zabraniały im tego władze Izraela.

Choć siedmiuset wyznawców Chrystusa z Gazy dostało pozwolenie by uczestniczyć w obchodach Bożego Narodzenia w Betlejem to faktycznie uda się tam ich mniej. Powodem są problemy życia codziennego związane z tegorocznymi atakami wojsk izraelskich, które spowodowały tysiące ofiar śmiertelnych w Strefie Gazy.

Poinformował o tym łaciński patriarcha Jerozolimy ksiądz arcybiskup Fouad Twal. W minioną niedzielę patriarcha przybył do gazy i odprawił Mszę Świętą dla tych, którzy nie będą mogli przybyć do Betlejem.

– Boże Narodzenie jest świętem pokoju i miłości, mamy nadzieję, że wszyscy będą żyć w pokoju. Pokój zawsze przychodzi ze sprawiedliwością, nie zaprowadzi się pokoju siłą czy walką.  Z Gazy prosimy cały świat, by o nas nie zapominał – powiedział ks. abp Fouad Twal,  łaciński patriarcha Jerozolimy.

Wyznawcy Chrystusa są znikomą mniejszością w Strefie Gazy. Stanowią zaledwie 0,1 proc. jej mieszkańców. Na półtora miliona muzułmanów jest ich tam ok. 1-1,5 tys.

 

TV Trwam News

drukuj