Czas powrotu do źródeł Bożej obecności

Sensem Świąt Bożego Narodzenia jest powrót do źródeł Bożej obecności pośród nas, naszej historii oraz do źródeł tego kim jesteśmy w oczach Boga – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Wiceprzewodniczący KEP dodał, że odnalezienie bliskości Boga jest jednocześnie najlepszym przygotowaniem do świąt.

– Być blisko Boga, to mieć czyste sumienie, żyć w łasce uświęcającej, dać się przenikać Bożej obecności właśnie po to, aby tym bogactwem, jakim jest obecność Boga w nas, dzielić się z innymi. Wszystko inne jest dodatkiem, niekiedy oczywiście bardzo ważnym, bo trzeba przeżyć te święta w duchu rodzinnym, z tradycyjnymi potrawami, opłatkiem w dłoni, Pasterką, na którą pójdziemy nocą. To wszystko jest bardzo ważne, ale pierwsze jest to, by Bóg był w nas, na nowo narodzony – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski.

Współczesny świat chce przykryć święta, albo milczeniem – wyrzucając ich symbole z przestrzeni publicznej, albo całkowicie je komercjalizując, na co nie możemy pozwolić.

– Ten szał kupowania przysłania istotę tego wielkiego daru, jakim jest obecność Boga pośród nas, a o to głównie chodzi. Wszystko inne jest ważne w jakiejś mierze, ale nie może być głównym przesłaniem tych świąt – zaznaczył Ksiądz Arcybiskup.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl