fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Kraków: ks. abp M. Jędraszewski ogłosił zbiórkę na rzecz sierot w Syrii

Ks. abp Marek Jędraszewski zwrócił się do wiernych Archidiecezji Krakowskiej z prośbą o zbiórkę pieniędzy na rzecz grupy około sześciuset sierot, które znajdują się pod opieką arcybiskupa grecko-katolickiego Jean-Abdo Arbacha w Homs w Syrii.

Homs to trzecie co do wielkości miasto w Syrii, które z „pielgrzymką solidarności” na początku grudnia odwiedził metropolita krakowski.

Jak podkreślił ks. abp Marek Jędraszewski w odezwie do wiernych, po ustaniu działań wojennych w Syrii duża część tamtejszych chrześcijan żyje w naprawdę bardzo trudnych warunkach.

„Są dotknięci wielkim ubóstwem, mimo dotkliwego o tej porze zimna żyją w nieogrzewanych domach, niektórzy są niedożywieni, dzieci potrzebują wsparcia, by mogły się uczyć, wszyscy natomiast szukają dla siebie nadziei na przyszłość” – zaznaczył.

„Jest wielkim pragnieniem mego serca, abyśmy tę nadzieję dali przede wszystkim grupie około sześciuset sierot, które znajdują się pod opieką księdza arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha, biskupa grecko-katolickiego obrządku melchickiego w Homs” -wskazał metropolita krakowski.

Poprosił wiernych Archidiecezji Krakowskiej, aby w Święta Bożego Narodzenia zechcieli złożyć do puszek ofiarę, która pozwoli im nieco lepiej przeżyć tę zimę.

Archidiecezja Krakowska uruchomiła specjalny serwis poświęcony „podróży solidarności” ks. abp. Marka Jędraszewskiego do Syrii pod adresem: https://diecezja.pl/syria/.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl