fot. facebook.com

Premier M. Morawiecki spotkał się z przyjaciółmi z Solidarności Walczącej

Premier Mateusz Morawiecki w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu spotkał się z działaczami Solidarności Walczącej. „Dzisiaj, pomimo upływu lat, nadal jesteśmy Polsce potrzebni, by dawać świadectwo tamtych dni i uczestniczyć w budowaniu Ojczyzny naszych marzeń” – podkreślił.

„W Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu spotkałem się wczoraj z Przyjaciółmi z Solidarności Walczącej. Ponad trzydzieści lat temu, kiedy współtworzyliśmy historię, marzyliśmy o Polsce wolnej, demokratycznej, solidarnej. Dzisiaj, pomimo upływu lat, nadal jesteśmy Polsce potrzebni, by dawać świadectwo tamtych dni i uczestniczyć w budowaniu Ojczyzny naszych marzeń. Z Wami, drodzy Przyjaciele, uda się nam to zadanie zrealizować” – napisał w niedzielę Mateusz Morawiecki na swoim profilu na Facebooku.

Premier zamieścił też kilka zdjęć ze spotkania, które odbyło się w sobotę.

„Na zdjęciach poniżej Michał Gabryel – człowiek, z którym kiedyś spędziłem 48h w jednej celi, a pod spodem rodzeństwo Morawieckich, czyli ja z trzema siostrami” – napisał szef rządu.

Solidarność Walcząca była podziemną organizacją, założona przez ojca premiera, Kornela Morawieckiego, zmarłego we wrześniu br. Założona w 1982 r. we Wrocławiu Solidarność Walcząca stawiała sobie za cel przywrócenie Polsce niepodległości.

PAP

drukuj