fot. flickr.com

W Moskwie trwa spotkanie rodzin katolickich

„W Chrystusie jesteśmy jedną rodziną. Wytrwajcie w miłości do końca”. Pod takim hasłem w moskiewskiej katedrze Niepokalanego Poczęcia odbywa się archidiecezjalne spotkanie rodzin katolickich. Przybyły tam one ze stolicy Rosji i z całego obwodu moskiewskiego. Udział biorą też duchowni na czele z ks. abp. Paolo Pezzim.

Spotkanie rodzin otwarto w piątek 13 maja wieczorem procesjonalnym wejściem do katedry. Ks. abp Paolo Pezzi przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za Objawienia Fatimskie, ściśle związane z Rosją. Odrodzenie życia religijnego w tym  kraju jest wyraźnym znakiem spełniania się obietnic Matki Bożej z Fatimy.

W sobotę 14 maja w południe ordynariusz archidiecezji Matki Bożej odprawił dla uczestników spotkania rodzin Eucharystię, podczas której obecni tam małżonkowie odnowili   ślubowanie sakramentu małżeństwa. W sobotę uczestnicy spotkania mieli też okazję wysłuchać dwóch wykładów na temat „Sakramentu małżeństwa” i  „Składników szczęścia rodzinnego”.

Oficjalna część spotkania rodzin zakończy się w niedzielę Mszą św. Uroczystości Zesłania Ducha Świetego, której przewodniczyć będzie ks. abp Paolo Pezzi. W południe, na placu katedralnym rozpocznie się święto rodzinne. Otwarte zostaną kioski z narodowymi potrawami i napojami, odbywać się będą gry i konkursy dla dzieci, wystąpią rodzinne zespoły muzyczne i taneczne.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj