fot. PAP/Tytus Żmijewski

J. Kaczyński: Będziemy bronić prawa do tego, by w Polsce w dalszym ciągu istniała normalna rodzina

Będziemy bronić polskiej złotówki, ale także będziemy bronić prawa do tego, by w Polsce w dalszym ciągu istniała normalna rodzina – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W Bydgoszczy z udziałem m.in. premiera Matusza Morawieckiego rozpoczęła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. W jej trakcie głos zabrał prezes partii Jarosław Kaczyński.

Lider Zjednoczonej Prawicy zaznaczył, że Polska musi obronić możliwość ochrony wartości wszystkiego, co stanowi o naszej tradycji, polskości – co jest dziś atakowane. W tym kontekście zwrócił uwagę na ataki na Kościół.

Przed tym trzeba się obronić, Polska musi pozostać Polską a Polacy – Polakami – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Wśród wartości, których trzeba bronić, prezes PiS wymienił też rodzinę.

To jest obrona naszego prawa do wychowania własnych dzieci, do tego, żeby nie były seksualizowane niemal od kołyski, ale właściwie można powiedzieć, że od kołyski. Żeby nie wprowadzano tych programów wychowawczych, które będą degenerować. Żeby istniało w Polsce w dalszym ciągu prawo do tego, by istniała normalna rodzina – czyli rodzina tworzona z mężczyzny i kobiety – z małżeństwa i dzieci. To też jest dziś zagrożone, by pary homoseksualne nie mogły eksperymentować z dziećmi, czyli ich adoptować – mówił Jarosław Kaczyński.

Z listy PiS w okręgu kujawsko-pomorskim kandydują m.in. posłowie Tomasz Latos i Joanna Borowiak, a także radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski i były poseł historyk Zbigniew Girzyński.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl