fot. Anna Wyrostek, Wrocław

ŚDM: Do Wrocławia przybyła młodzież redemptorystowska

Do Wrocławia przybyła z całego świata młodzież związana z Redemptorystami. Uczestniczą w ŚDM w Dniach w Diecezjach, a następnie w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się wieczorną Mszą świętą w środę, 20 lipca 2016 r. W sumie we Wrocławiu w dniach 20-25 lipca gościmy 586 osób z Argentyny, Austrii, Białorusi, Brazylii, Burkina Faso, Filipin, Francji, Hiszpanii, Iraku (to najliczniejsza grupa, prawie 200 osób), Madagaskaru, Peru, Polski, Rosji, Singapuru, Słowacji, Ukrainy, Wietnamu i Wybrzeża Kości Słoniowej. Zakwaterowani są w jednym z akademików położonych zaraz obok kościoła redemptorystów przy ul. Wittiga.

Nasi goście wezmą udział w katechezach i Mszach św. w naszej parafii MB Pocieszenia oraz w wydarzeniach przygotowanych przez Archidiecezję Wrocławską: Mercy Fest, pokazach fontanny multimedialnej, adoracji krzyża, Mszy św. na Ostrowie Tumskim, festiwalu „Singing Europe” oraz w niedzielę we Mszy św. z całą parafią. Wszyscy udadzą się w poniedziałek, 25 lipca do Krakowa, a tam grupa urośnie do prawie 1,5 tys. osób.

Goście z całego świata – uczestnicy Dni w Diecezjach – przybyli do Wrocławia różnymi środkami transportu. Część grup przyleciała samolotami, część autokarami, część pociągami. Cały dzień przyjazdu – 20 lipca i dla niektórych 21 lipca – poświęcony jest zakwaterowaniu grup.

Miejscowy Sztab ŚDM – złożony z parafian i studentów Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor  – pomaga w dotarciu grupy z dworca, lotniska do parafii, powitaniu pielgrzymów oraz zakwaterowaniu w rodzinach.

Więcej: krakow2016.redemptor.pl

mm/fot. Anna Wyrostek, Wrocław

drukuj