fot. Tomasz Strąg

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej w toruńskim Domu Redemptorystów

Dziś rozpoczyna się nawiedzenie Ikony Matki Bożej Częstochowskiej toruńskiego Domu Zakonnego Ojców Redemptorystów. Nawiedzenie odbywa się w ramach pielgrzymki Cudownego Obrazu po klasztorach zakonów męskich w Polsce i stanowi zapowiedź Roku Życia Konsekrowanego, który będziemy obchodzić w 2015 roku.

Wizyta Ikony w diecezji toruńskiej rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00, której będzie przewodniczył ks. bp Józef Szamocki. Eucharystię będzie koncelebrował o. Janusz Sok, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla nas wszystkich. Chcemy zawierzyć Matce Bożej naszą misję, błagać Ją o wsparcie – mówił o. Janusz Sok.

– To ważne wydarzenie dla nas, dla osób konsekrowanych. Peregrynacja Ikony Matki Bożej Częstochowskiej trwa już od roku i obejmuje tylko wspólnoty męskie. Związana jest z Rokiem Życia Konsekrowanego, który już niebawem się rozpocznie. Właściwie jesteśmy już na jego progu. Przygotowujemy się do niego. Ta peregrynacja to taka wigilia, przygotowanie. Razem z Matką Bożą chcemy się modlić i prosić Ją o wsparcie, byśmy umieli świadczyć jak należy – mówił o. Janusz Sok.

W czasie Nawiedzenia Cudownego Obrazu ojcowie redemptoryści będą modlić się o łaskę wiary i pomoc w pełnionej służbie.

 Peregrynacja zakończy się jutro przekazaniem Ikony Matki Bożej Częstochowskiej do Zgromadzenia Salezjanów.

RIRM

drukuj