Wielkopolskie: Wyruszyła 81. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ok. 2 tys. osób uczestniczy w 81. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która w poniedziałek rozpoczęła się w stolicy Wielkopolski. Pierwsze grupy pielgrzymów wyruszyły na Jasną Górę już w ub. tygodniu.

Uczestnicy pielgrzymki mają do pokonania ponad 300 kilometrów, do Częstochowy dotrą 15 lipca. Jak powiedział kapelan poznańskiej pielgrzymki ks. Tomasz Kulka, liczba osób pielgrzymujących z Poznania do Częstochowy w ostatnim czasie zaczęła wzrastać.

– Mamy nadzieję, że ta wzrostowa tendencja się utrzyma. Dziś wielu ludzi poszukuje wartości, umocnienia i poświadczenia, że idą właściwą drogą, drogą wiary – powiedział  ks. Kulka.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w poznańskiej katedrze, sprawowaną przez metropolitę poznańskiego ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Droga na Jasną Górę niesie ze sobą wiele trudności, ale w gruncie rzeczy jest łatwa. Jest ona łatwa dlatego, że jest drogą dziecka do swojej matki. Na Jasną Górę pociąga nas przede wszystkim to, że idziemy do swojej duchowej matki – powiedział w homilii ks. abp Gądecki.

Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Patronem pielgrzymów jest w tym roku Św. Augustyn.

Będziemy się koncentrować na tematach związanych z nawróceniem, przemianą swojego życia i tym, aby również zachęcić innych do tego nawrócenia  – powiedział ks. Kulka.

Jak podkreślił, pielgrzymka każdego dnia będzie widoczna w mediach społecznościowych, zdarzenia z jej przebiegu będą też codziennie relacjonowane na antenie archidiecezjalnej rozgłośni.

Pielgrzymka wyszła z Poznania w poniedziałek, jednak pierwsze grupy wyruszyły w drogę już w poprzednim tygodniu. W piątek wyszła grupa z Czarnkowa, w weekend, m.in. grupy z Buku, Opalenicy, Kościana i Grodziska Wielkopolskiego.

PAP/RIRM

drukuj