Kolejny rok akcji AdoMiS

Dziś Papieskie Dzieła Misyjne rozpoczęły drugi rok akcji Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. „AdoMiS” ma na celu otoczenie modlitwą oraz wspomożenie finansowe seminariów i nowicjatów na terenach misyjnych.

Aktualnie – oprócz tych działających anonimowo – w dziele pomocy seminarzystom uczestniczy oficjalnie ok. 150 osób, zarówno indywidualnych, jak i należących do grup modlitewnych.

To m.in. różne grupy parafialne, młodzieżowe, a także Róże Żywego Różańca i Wdowy konsekrowane. W planach jest także współpraca z kolejnymi środowiskami modlitewnymi. W zeszłym roku przygotowaliśmy też blisko 20 tys. specjalnych krzyży misyjnych, które  przyjęły osoby bierzmowane. One również pomogły modlitwą i ofiarą – mówi ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych.

Akcja dotyczy seminariów wyższych, niższych i nowicjatów. Łącznie gromadzą one ponad 70 tys. seminarzystów oraz 6,5 tys. nowicjuszy i nowicjuszek. Wszyscy ci ludzie oczekują na naszą pomoc.

– Pragnę zwrócić uwagę na nazwę akcji: „Adoptuj Misyjnych Seminarzystów”. To liczba mnoga. Nie chodzi tu o jedną, konkretną osobę, ale o wielu ludzi, o seminaria. W roku 2014 przekazane zostały na przykład środki dla Wyższego Seminarium Duchownego św. Augustyna w wikariacie apostolskim Iquitos w Peru, a także dla Wyższego Seminarium Duchownego św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze – tłumaczy ks. Tomasz Atłas.

Jak zapewnia dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, w planach jest wsparcie dla następnych placówek.

Kolejny rok akcji Adoptuj Misyjnych Seminarzystów rozpoczął się we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – patronki misji.

AdoMiS plakat_2014

Kliknij, aby powiększyć

 

 

RIRM

drukuj