Papież: Panama organizatorem ŚDM w 2019 r.

Ojciec Święty Franciszek przybył dziś na Campus Miserocordiae, by przewodniczyć Mszy św. posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Na uroczystą Eucharystię przybyli przedstawiciele najwyższych władz państwowych w tym prezydent RP Andrzej Duda oraz polskie i zagraniczne delegacje.

Ojciec Święty Franciszek ogłosi dziś organizatora następnych Światowych Dni Młodzieży. Będzie nim Panama.

Papież jeszcze dziś uda się do Tauron Areny, gdzie spotka się z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i dobroczyńcami.

Wczoraj Ojciec Święty Franciszek przybył na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie uczestniczył w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą.

Papieża w Campusie Misericordiae przywitał ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Witamy Cię Ojcze Święty w imieniu wszystkich zebranych w Campusie Misericordiae. Na tej rozległej przestrzeni, która na naszych oczach staje się wielkim wieczernikiem młodych uczniów i uczennic Wielkiego Mistrza z Nazaretu. Jest ich niezliczona rzesza ze wszystkich kontynentów i narodów. Na co dzień mówią różnymi językami, ale w tych dniach rozmawiają ze sobą jednym językiem – to język wiary, braterstwa i miłości. Ci młodzi czekają również na Twoje słowo wypowiedziane językiem miłości tu i teraz w Krakowie – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ojciec Święty Franciszek dziś powróci do Watykanu. O godz. 18.15 Papież przyjedzie na lotnisko Kraków-Balice. Tam odbędzie się ceremonia pożegnania Papieża.

RIRM

drukuj