Trwa akcja „Tornister Pełen Uśmiechów”

Caritas Archidiecezji Poznańskiej po raz kolejny włącza się w akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jej celem jest zbiórka artykułów szkolnych dla najuboższych uczniów z terenu archidiecezji.

Kampania „Tornister pełen Uśmiechów” ma charakter ogólnopolski; jej organizatorem od 7. lat jest Caritas Polska, przy współpracy Caritas diecezjalnych.

Wszyscy, którzy chcą pomóc najuboższym uczniom mogą zgłaszać się do swoich parafii. Akcja będzie trwała do 21 sierpnia. Dzięki temu dzieci otrzymają pomoc jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Ks. Marcin Janecki, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej, mówi, że do zbiórki w tym roku wykorzystane zostaną gadżety przygotowane do obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski w Poznaniu.

– Fundacja Signum Caritatis, której działanie prowadzi też do przekazywania środków pozyskanych na dzieła – podejmowane przez Caritas, postanowiła, by to, co jeszcze uda się zgromadzić, sprzedając różne gadżety przygotowane na rocznicę chrztu Polski – wspierały też inicjatywę związaną z akcją „Tornister Pełen Uśmiechu”. Dlatego też zachęcamy, aby jeszcze w ten sposób włączyć się i dołożyć także swój grosz, do tej akcji, która ma być w podwójnym wymiarze: pamiątką wydarzeń związanych z rocznicą chrztu Polski i wsparciem dzieła Caritas, które właśnie się dokonuje. Dzieło to jest związane z tornistrami czy przyborami szkolnymi dla dzieci potrzebujących naszej pomocy – mówi ksiądz Marcin Janecki.

Akcję „Tornister Pełen Uśmiechów” można wesprzeć również przez stronę internetową diecezjalnych Caritas.

RIRM

drukuj