fot. twitter.com/CaritasPolska

Poznań: Trwa akcja Caritas „Podaruj wodę bezdomnemu”

„Podaruj wodę bezdomnemu” to nowa akcja Caritas Poznań, której celem jest pomoc bezdomnym w upalne dni. Organizatorzy zbierają fundusze na zakup wody.

Caritas Poznań codziennie pomaga bezdomnym rozdając posiłki w jadłodajniach na terenie Poznania. W okresie wzmożonych upałów chce zadbać również o nawodnienie swoich podopiecznych, dlatego rusza z akcją „Podaruj wodę bezdomnemu”. Dziennie, we wszystkich jadłodajniach będzie wydawanych ponad 500 butelek wody.

– Pomoc bezdomnym kojarzy nam się szczególnie z porą zimową, kiedy dbamy o to, aby nikt nie zamarzł na ulicy. Nasza nowa akcja ma pomóc tym osobom również w okresie letnim, kiedy jest bardzo ciepło, a człowiek bez odpowiedniego nawodnienia może nawet stracić życie. W ciągu dnia każdy powinien wypić co najmniej 2 litry wody. Nie możemy odmówić tego również osobom bezdomnym. Woda nie jest droga, a jej brak może mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlatego ruszamy z akcją zbierania funduszy na ten cel. Podarowując bezdomnym wodę, w najprostszy sposób chcemy dbać o ich życie – wskazał ks. Łukasz Łukasik, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Poznańskiej i inicjator projektu.

Więcej informacji [tutaj]

Caritas/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl