Trwa akcja społeczna „Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach”

Do końca tygodnia każdy z nas może się podzielić posiłkiem z potrzebującymi. „Nie wyrzucajmy jedzenia po świętach” – apelują organizatorzy i wolontariusze akcji społecznych.

„Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi” już po raz czwarty w całej Polsce organizuje poświąteczną zbiórkę żywności. Akcja polega na łączeniu osób, którym zostało po świętach jedzenie z tymi, którzy na co dzień chodzą głodni.

Aby pomóc, wystarczy skontaktować się z organizatorami – mówi inicjator akcji Maria Skołożyńska.

„Podzielmy się posiłkiem z bezdomnymi” to akcja społeczna, którą zorganizowałam po raz pierwszy 1,5 roku temu na Wielkanoc. Wtedy spotkałam bezdomnego, który był głodny, więc zaproponowałam mu kupno jedzenia, ale powiedział on, że jego największym marzeniem są jajka na twardo. Zrozumiałam, że mogę przecież ugotować jajka i mu przywieźć. Tak właśnie zrobiłam. W domu jednak zorientowałam się, że przy wielkanocnym stole mamy tak dużo jedzenia, które może się zmarnować, więc dlaczego by nie napisać do znajomych na portalach społecznościowych, żeby tym jedzeniem się podzielili. W tym momencie akcja dzieje się po raz czwarty. Działa tak naprawdę w całej Polsce, m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu, Krakowie i na Śląsku. Mamy tam wolontariuszy, którzy jeżdżą i odbierają jedzenie z domu, a następnie zawożą je do bezdomnych. W pozostałych kilkunastu miastach polecam po prostu wsiąść do samochodu i zawieźć jedzenie bezdomnym – podkreśla Maria Skołożyńska.

W tegoroczną Wielkanoc do akcji zgłosiło się m.in. 20 jadłodajni. Chodzi o to, by jedzenie nadawało się do spożycia i nie było nieświeże.

Każdy, kto chce pomóc, może wejść na stronę www.podzielmysie.pl. Można też szukać strony w mediach społecznościowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl