fot. pixabay.com

Poznań: Wojewoda wielkopolski unieważnił zarządzenie o wprowadzeniu do szkół zajęć promujących ideologię gender

Wojewoda wielkopolski unieważnił zarządzenie o wprowadzeniu do poznańskich szkół zajęć z tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Chodzi o dokument, który wydał dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania.

W sprawę włączył się Instytut Ordo Iuris. Prawnicy podkreślali, że władze Poznania nie mają kompetencji w tym obszarze. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że treść tego typu zajęć odwołuje się do radykalnych postulatów ideologii gender i tzw. seksedukacji.

Instytut przekazał analizę prawną w tej sprawie wojewodzie wielkopolskiemu oraz kuratorowi oświaty. Zastrzeżenia podziela wojewoda, który wstrzymał zarządzenie.

Władze samorządowe, nie mając uprawnień, próbowały jeszcze uprzedzić ewentualną kontrolę dokumentu przez wojewodę – zwrócił uwagę mec. Rafał Dorosiński, dyrektor Centrum Analiz Prawnych Instytutu Ordo Iuris.

– Zarządzenie nie zostało wydane przez prezydenta Poznania, ale przez urzędnika samorządowego – dyrektora Wydziału Oświaty. Miało ono zapobiec kontroli wojewody. W naszej opinii przekazaliśmy, że wojewoda mógł w dalszym ciągu skontrolować zarządzenie. Tak się stało. Wojewoda przychylił się do naszej argumentacji, w której dodałbym jeszcze zastrzeżenia do samej treści edukacji antydyskryminacyjnej, czyli zajęć odbywających się pod hasłem niekontrowersyjnym, a nawet można powiedzieć, że szczytnym, bo wszyscy jesteśmy przeciw dyskryminacji. Natomiast to, co się kryje pod pojęciem tzw. edukacji antydyskryminacyjnej, to bardzo często są zajęcia w różnym stopniu zideologizowane, promujące ideologię gender. Trenerzy edukacji antydyskryminacyjnej przechodzą wcześniej kursy genderowe – wskazywał Rafał Dorosiński.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że władze Poznania i Gdańska wielokrotnie promowały ideologiczne postulaty ruchu LGBT oraz finansowały z publicznych pieniędzy ich kontrowersyjne projekty.

Na wchodzenie do szkół tzw. edukatorów równościowych czy antydyskryminacyjnych nie zgadza się wielu rodziców. Tym bardziej, aby działo się to bez ich wiedzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl