35. rocznica powstania pierwszego Pomnika Katyńskiego w Polsce

W Warszawie odbędą się dziś uroczystości związane z 35. rocznicą konspiracyjnego powstania pierwszego w Polsce Pomnika Katyńskiego.    

O godz. 19.00 bazylice św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu sprawowana będzie Msza św. w intencji pomordowanych oficerów Wojska Polskiego oraz prześladowanych i zmarłych budowniczych Pomnika Katyńskiego na Powązkach.

Prezes Komitetu Katyńskiego poseł Andrzej Melak mówi, że Pomnik przerwał zmowę milczenia.

Choć stał tylko kilka godzin, to jednak zwrócił uwagę i spowodował, że problem Katynia stał się problemem ogólnonarodowym. Na rozkaz ambasady sowieckiej w Warszawie polska Służba Bezpieczeństwa w nocy dokonała rabunku tego Pomnika, bezczeszcząc to miejsce i pamięć tych, którzy o zamordowanych 55 proc. kadry oficerskiej II RP w Związku Radzieckim pamiętali i przypominali. Pomnik wrócił na warszawskie Powązki dopiero po 14 latach – podkreśla poseł Andrzej Melak.

Na zakończenie uroczystości związanych z 35. rocznicą konspiracyjnego powstania pierwszego w Polsce Pomnika Katyńskiego zostaną złożone kwiaty w Kaplicy Katyńskiej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl