Rowerem do Matki Bożej Ostrobramskiej

W najbliższą sobotę 20 lipca z Sandomierza do Wilna wyruszy IV Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Sandomierskiej. W ciągu tygodnia (do 28 lipca) uczestnicy przejadą 800 km. W pielgrzymce weźmie udział 80 osób, kapłani oraz małżeństwa z dziećmi. Spotkanie rozpocznie się w kościele św. Jakuba w Sandomierzu.

– Na starcie pielgrzymki spotka się 80. uczestników; jest to największa liczba osób na przestrzeni tych 4 lat. W pielgrzymce weźmie udział sześciu kapłanów i kleryk. W tym roku charakterystyczne jest to, że pielgrzymują z nami rodziny: pięć małżeństw, siedmiu rodziców zabiera ze sobą przynajmniej jedno dziecko. Pielgrzymkę rozpoczynamy w godzinach porannych w Sandomierzu w kościele św. Jakuba wspólną modlitwą. Na pierwszym postoju w Zawichoście w kościele św. Jana Chrzciciela zainaugurujemy pielgrzymkę uroczystą Eucharystią – informuje ks. Piotr Kara, współodpowiedzialny za organizację pielgrzymki.

Ks. Piotr Kara dodaje, że wspólne pielgrzymowanie, pomimo zmęczenia daje radość i satysfakcję, łączy na modlitwie i jest czasem refleksji. W tym roku wielu z pielgrzymów poświęca swój urlop na pielgrzymowanie do Wilna; pokazując  w ten sposób, że można aktywnie wzmacniać swoją wiarę poprzez trud drogi.

– Jest to już czwarta pielgrzymka; która z biegiem lat nabrała charakteru pielgrzymki diecezjalnej. Inicjatywa rozpoczęła się pierwszą pielgrzymką z Janowa Lubelskiego na Jasną Górę. Była to pielgrzymka dekanalna, parafialna z Janowa Lubelskiego. Jednak duże zainteresowanie pielgrzymów z naszej diecezji sprawiło, że stała się ona pielgrzymką diecezjalną. Z wielką radością oczekujemy na czas wspólnej drogi. Dla wielu z nas wspólne pielgrzymowanie jest nie tylko drogą, ale mimo trudu jest wytchnieniem i chwilą poważnej refleksji nad swoim życiem – powiedział ks. Piotr Kara.

Patronat nad IV Pielgrzymką Rowerową Diecezji Sandomierskiej objął ks. bp Krzysztof Nitkiewicz, pasterz diecezji sandomierskiej, ks. Zbigniew Kuras,  kapelan Kolarstwa Polskiego i duszpasterz sportu w diecezji sandomierskiej oraz burmistrz Sandomierza.

Szczegóły dotyczące pielgrzymki dostępne są na stronie internetowej http://www.pielgrzymka-rowerowa.pl/

Trasa IV Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Sandomierskiej [czytaj]

 

Plakat IV Pielgrzymki Rowerowej Diecezji Sandomierskiej

plakat rowerowa Wilno

Kliknij aby powiększyć

Wypowiedź ks. Piotra Kary


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl