Pielgrzymka Ojca Świętego do Brazylii

Już za cztery dni rozpocznie się pierwsza zagraniczna pielgrzymka Ojca św. Franciszka do Brazylii. Papież odwiedzi sanktuarium maryjne w Aparecida. Najwięcej czasu spędzi jednak w Rio de Janeiro, gdzie w tym czasie młodzi zgromadzą się na Światowych Dniach Młodzieży.

Młodzi potrzebują prawdziwego świadectwa, a Ojciec św. Franciszek, od samego początku pontyfikatu swoim życiem daje realne świadectwo wiary. Młodzi z całego świata przybywają, by doświadczyć mocy modlitwy wspólnie z następcą św. Piotra.

Spotkanie z Ojcem św. w Brazylii jest wielkim wydarzeniem. Trwają już modlitewne spotkania, które pomagają młodym pogłębić czas oczekiwania na niezwykłego gościa – akcentuje ks. bp Czesław Stanula CSsR, ordynariusz Itabuna – Bahia Brazylia.

– Cała Brazylia, cały Kościół w Brazylii, przygotowuje się na ten wielki dzień – wielkie spotkania młodzieży świata. W tym tygodniu, od poniedziałku zaczęła się już tzw. misja młodzieżowa w całej Brazylii. Tematem tej misji jest zwrócenie uwagi społeczności na Światowy Dzień Młodzieży i Rok Wiary – zaznaczył ks. bp Czesław Stanula.

W diecezji Itabuna i we większych miastach Brazylii, młodzi w przygotowaniu na wizytę Ojca św. wychodzą spontanicznie na ulice. Okazują oni swoją radość, która płynie z oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży – dodaje ks. bp Czesław Stanula.

– Na ulicach, np. na głównej ulicy w godzinach pełnego ruchu, idzie pokaźna grupa młodzieży, zamyka ona ulicę głośnikami, których używa się na karnawale; tam młodzi tańczą, śpiewają piosenki religijne, trwa to jakieś 10 minut. Jest to zawołanie do ludzi, że coś się dzieje i to jest bardzo mile przyjęte, np. w wielkich supermarketach – głównie tam, gdzie znajdują się największe skupiska ludzi – te grupy młodzieżowe robią misje – powiedział ks. bp Czesław Stanula.

Papież podczas spotkania z młodymi będzie m.in. spowiadał kilku uczestników ŚDM. Planowana jest także Droga Krzyżowa plażą Copacabana. Ojciec św. spotka się również z młodymi więźniami. Franciszek odwiedzi tamtejszy Episkopat i będzie rozmawiał z władzami. Pielgrzymka potrwa do 29 lipca.

RIRM

drukuj